ORTLIEB CZECH PRO TEAM

 

 

Tomáš Švaříček

1986, Stareč, operátor Sekundárního Okruhu v Jaderné Elekrárně Temelín

Měl zajímavou práci, dobré přátele, čerstvě se oženil a přesto se vydal na cestu kolem světa na kole. Vzal si v práci 2 roky volno. Jeho hlavní motivací bylo/je život prožít, nejenom přežít. Tomáš si samozřejmě přeje založit rodinu, zasadit strom a postavit dům.

Tomášovou cestu kolem světa můžete sledovat na Facebooku a webových stránkách.


 

 

Pavel Paloncý

1984, Kroměříž, překladatel, fotograf a příležitostný reportér na volné noze

V dětství krátce okusil různé sporty – baseball, judo, plavání, stolní tenis.. až začal dělat orientační běh. Místo toho, aby svůj běh zrychlil, tak jej začal prodlužovat. A tak jako 18tiletý dokončil v roce 2003 M ČR v extrémním závodě – Jesenického Tvrďáka a tím to začalo. Přišel horský orientační běh, rogaining a v roce 2006 i adventure racing. Tomuto sportu jsem propadl, protože závody nabízí množství disciplín, trvají i několik dní a člověk při nich zažije situace, které by si normálně ani nedokázal představit. Hned v roce 2006 poprvé závodil za reprezentační tým ČR. Od té doby závodil v mnoha týmech. V závodním ohledu byl průlomový rok 2011, kdy závodil v různých mezinárodních týmech ve vzdálených a odlehlých končinách (Chile, Brazílie, Čína). Tyto závody prokládá vlastními výpravami a akcemi.

Sledujte Pavla na Facebooku a webových stránkách.


 

 

Monika a Jirka Vackovi

1978 a 1974, spisovatelé

Co jsme však vždy měli společného, byl způsob cestování. Naše výpravy vždycky vedly za poznáním lidí, přírody a kulturních památek a vyhýbaly se masové turistice. Při cestování jsme si oba uvědomili, že nám k životu vlastně stačí jen pár věcí k přežití, které se navíc vejdou do malého báglu a my tak během několika hodin můžeme být na druhém konci zeměkoule. Navíc nám to dává úžasný pocit svobody. Procestovali jsme Madagaskar, Asii, Jižní Ameriku, Japonsko a Koreu, Nový Zéland.

Vackovi můžete sledovat na Facebooku a webových stránkách.


 

 

Martin Matoušů

1986, inženýr

"Pohyb na horách je v mých očích spojen s tím, co mě naplňuje: fyzická námaha, kontakt s přírodou, nepřekonatelné výhledy, které mohu sdílet s přáteli, nebo s milovanou osobou. Ač je často fyzicky vyčerpávající, ve skutečnosti dodává vnitřní energii a pomáhá uvědomovat si skutečné hodnoty."


 

 

Jan Žďánský

1986, Mladá Boleslav, stavebnictví

První zkušenost s dálkovou cestou na kole získal při cestě za východem slunce na Mt. Fuji v Japonsku. Za 6 měsíců a po 14.500 km přes Ukrajinu, Rusko, Kazachstán a Mongolsko dojel do Japonska. Dva roky na to následovala cesta přes severní Ameriku. Dalším dobrodružstvím je neúspěšný přejezd zamrzlého jezera Bajkal v Rusku. Tuto expedici podnikl na speciální tříkolce AZUB. V roce 2016 se vydal do Himaláje vyzkoušet nový cyklistický směr - Bikepacking!

Více informací o jeho cestách, videa a blog, si můžete prohlédnout na jeho webových, nebo facebookových stránkách.


 

 

Miroslav Šlégl

1985, Uherské Hradiště, dopravní logistik

Míra procestoval již řadu zemí. Většinu během svých studií na vysoké škole. Využíval také studentských programů Work and travel. Díky toho se svým kamarádem projeli napříč USA na kole. 

Myšlenka cestovat na kole se opět navrátila, když se připravoval na poslední kontinent v jeho imaginární sbírce. Jižní Ameriku.

Jihoamerické dobrodružství Míra sdílí na svém webu a na Facebooku.


 

Karol Voltemár

1983, Bratislava, marketingový specialista

Karol se v roce 2013 vydal na sólovou cykloexpedici okolo světa. Jeho trasa vedla přes všechny kontinenty světa. Vzdálenost byla celé cesty byla odhadována na 80.000 km v sedle kola. Karol si na tuto cestu vymezil tři a půl roka svého života. Sám o své cestě říkal: "Může to znít nerealisticky, až odvážně, ale cílem projektu je hlavně ukázat, že jakýkoliv nápad je limitovaný především námi samotnými a o tom jak je silná naše vůle." 

Více informací o jeho cestě, videa a blog, si můžete prohlédnout na jeho webových, nebo facebookových stránkách.


 

 

Igor Slavík

1969, Brno, prodejce kávy, elektrokol, mušek

Několikrát se objevil v reprezentaci, na ME v Norsku byl 7., na ME v Irsku s týmem získal stříbro.    

Jako manažer vedl zlatou českou repre na MS ve Slovinsku 2012.     

Má rád “rybí počasí” - nevlídno, deštivo. A od tohoto počasí je už jen kousek k “Ortliebovi”.    

V posledních letech cestuje za rybami po světě - Irsko, Rakousko, Thajsko, Nový Zéland.         

S kolegou Lubošem Rozou provozují už přes 5 let nejnavštěvovanější muškařské stránky v ČR.    

Na jejich stránkách naleznete zápisky z cest, testů, závodů.  Více se dočtete na webových, nebo facebookových stránkách.


 

 

Jaroslav Král - Šnek

1973, Plzeň, elektrotechnik

Jarda, přezdívaný jako Šnek, se v roce 2013 vydal na cestu kolem světa. Zajímavostí je, že Jarda se narodil se srdeční vadou. Lékařské prognózy zněly jasně: "Nikdy nebudeš moci sporotovat." Od té doby uplynula řada let a Jarda podnikl mnoho cyklo expedic.

O jeho putování okolo světa vzniklo i několik dokumentárních filmů, které vám přiblíží tento zajímavý příbeh.

Více informací o jeho cestě, videa a blog, si můžete prohlédnout na webových, nebo facebookových stránkách.


 

Pavel Kadlíček

"pozdní socialismus", Rokytnice u Přerova, technik a muzikant

Pavel začal objevovat krásy světa na kole od roku 2000. Do dnešního dne projel několikrát na kole Evropu, Severní a Jižní Amerikou. Stává se oblíbeným účastníkem cestovatelských přednášek i hostem České televize. Píše osobní blog se zážitky z cest, se kterých aspoň my v AZUBu, ležíme smíchy na podlaze. Své cesty podniká na kole Salsa Fargo a brašnami Ortlieb.

Více informací o jeho cestách si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

 

Bóša a Terez

Liberec, fotograf

Mladý český pár, který poznává krásy světa ze sedla. Projeli část Afriky a část Anglie se skládačkami Tern.

Můžete si pustit jejich povídání z rádia Wawe, nebo záznam návštěvy televizního pořadu Travel Journal.

 

Více informací o jejich cestách si můžete prohlédnout na tereziných webových stránkách.


 

 

Slávka Chrpová

Praha, šéfredaktorka časopisu Cykloturistika

Slávka je cestovatelkou se zálibou v objevování ostrovů na kole. Na základě projektu ostrovní ženská cykloturistika navštívila tyto ostrovy: Madagaskar, Kuba, Kapverdské ostrovy, Francouzská Polynésie. V posledních letech Slávka zamířila také na poutní cesty do Santiaga de Compostela. Na svém kontě má hned dvě méně známé poutní trasy ‒ Caminho Português a Via de la Plata.

 

Více informací o jejích cestách si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

Martin Stiller

1980, Metylovice, správce turistické chaty Prašivá

Martin cestuje již od svého mládí a nejen to. Pořádá cestopisné diashow po celé České Republice a je hlavním organizátorem populárního festivalu Cyklocestování ve Frýdku-Místku a Hradci Králové. V roce 2014 vydal knihu Světem na kole. Popisuje zde své putování Severní Amerikou a Austrálií.

 

Více informací o jeho cestách a festivalu Cyklocestování si můžete prohlédnout na webových, nebo facebookových stránkách.


 

 

Katja a Mirek

(cyklo)nomádi

Pár který společně cestuje od roku 2000 a od roku 2002 výhradně jen na kolech. Jejich pouť začala na malém ostrově Koh Tao v Thajsku. Od té doby strávili 6 let jezděním mezi Thajskem, Malajsií, Indonesií, Laosem, Čínou, Mongolskem, Jížní Koreou, Japonskem a Taiwanem. Poté se na chvíli vrátili do Evropy za rodinami. V létě roku 2008 se opět vrátili na kola. Od té doby brázdí Asií a žijí nomádským způsobem života.

Více informací o jejich životě si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

 

 Honza Galla

1980, Uherské Hradiště, AZUBí marketingový specialista

Honza procestoval celou řadu evropských a asijských zemí. Na ty se vydaval společně se svou ženou Eliškou a lehokoly AZUB. Honzovou velmi oblíbenou destinací je Albánie. Horské průsmyky, vysoké nadmořské výšky a dechberoucí výhledy do krajiny. To je jeho. Posledním počinem, který stojí za zmíňku, je účast na závodu solárních lehokol z Francie do Kazachstánu.

 

Více informací o cestách, videa, si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

 

 

 

Jakub Kasl

1972, Praha, fotograf

U Jakuba to začalo když přerušil studia na fotografii s tím, že si na rok odskočí do Austrálie vylepšit angličtinu. Docela bojoval s myšlenkou zda se vůbec má z té úžasné země vracet. Nakonec byla jeho emigrace z osobních důvodů zamítnuta. Zůstat trvale v Čechách však již také nešlo. Stal se štvancem toulavých bot, chytil jakousi nemoc, propadl závislosti. Sedět ve škole a učit se jak nasvítit produkt na reklamní fotku, či přepudrovanou tvář modelky mu najednou přišlo nesnesitelné. Musel sice k fotografiím začít psát články, aby se uplatnil v časopisech (což není zrovna jeho šálek kávy), ale dostal tím možnost toulat se světem.

Více informací o jeho cestách si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

 

 Stanislav Ubík - Carfree

Frýdek-Místek, programátor

Ubíkovi jsou mladá rodina z Frýdku-Místku, která se vzdala automobilu. Žijou tzv. Carfree. Do práce, na výlety, nebo na dovolenou jezdí nejčastěji na kole. Když jde do tuhého využijí veřejné dopravy. Projeli Dunajskou cyklostezku a Innskou cyklostezku. O tom všem jak se jim daří žít bez auta píší úspěšný blog.

 

Více informací o jeho cestách si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

 

 

Aleš Linhart

Zádveřice, průvodce a webdesign

Linhartovic rodina, se usadila v Zádveřicích (Outdoorovicích) nedaleko Vizovic. Poznali se díky celoživotní lásce - orientačnímu běhu - v Luhačovicích. Osud ani rodičové nám nenadělili k promoci rodinný dům a tak jsme hledali sami. Nový domov jsme našli v Outdoorovicích a zalíbil se nám na první pohled: zarostlá zahrada, svah na bobovačku, zachovalý domek, velká stodola, sousedství hřbitova... Zkrátka, spousta pozitivní energie. Na kole Aleš navštívil země jako Albánie, Černá hora, Dolomity, Slovinsko.

Více informací o jeho cestách si můžete prohlédnout na webových stránkách.


 

 

Daniel Polman

1979, Nova Paka, šéfredaktor časopisu LIDÉ A HORY

V srpnu 2012 zvládl Daniel extrémní bike&hike projekt "Knock the Glock". Cílem akce bylo zdolání vzdálenosti mezi hlavním městem Rakouska a nejvyšší horou této země Großglocknerem - opět pomocí vlastních sil (silniční kolo, MTB, chůze, výstup přes Stüdlgrat) bez přestávky. Na vrchol Großglockneru se nakonec dostal v čase 22 hodin a 15 minut! Včetně sestupu a sjezdu byl v nepřetržitém pohybu 27 hodin. Celkem urazil 477 km a nastoupal 7400 m.

Daniel má na svém kontě několik extrémních projektů. Více na odkazovaném webu.


 

Jiří Bína

1947, aktivní důchodce

Začalo to pár let před penzí. Poprvé v roce 2002 se Jirka vydal na svou první cyklocestu na Nový Zéland. Začátky nebyly nijak jednoduché. Nicméně se Jirka rychle rozkoukal a dnes je z něj zkušený veterán. Na svém kontě má již více než 61 400 km. O svých cestách si píše blog.


 

 

Bróňa Nágel

1949, Uherský Brod, aktivní důchodce a bavič

Bróňa, důchodce a maskot AZUBu, který většinu svého času tráví kdesi na tříkolce. Nejvíce si zamiloval Island, který objel již dvakrát. Samozřejmě na AZUBí tříkolce.

Bróňu nejčastěji potkáte kdesi v Tatranské Lomnici, v cyklistům zalíbeným zemím jako Rakousko, Německo, Nizozemsko, Dánsko. Občas ho zastihnete doma v Brodě, když si přijede vybrat schránku a hned fičí dále.


 

Luboš Roza - muškařské závody

 

Luboš Roza

1987, Bystřice pod Lopeníkem, Podnikatel ve strojírenství

Jako reprezentant v muškaření – lovu ryb na umělou mušku – již Luboš procestoval spoustu zemí, kde se stal mistrem světa juniorů, seniorů i nemladším mistrem Evropy seniorů.

Jako jediný na světě tak sesbíral zlaté ve všech kategoriích šampionátů, pořádaných světovou muškařskou federací FIPS. Ortlieb mu pomáhá uchovat v suchu vše, co na náročných výpravách za rybami potřebuje.

S kamarádem Igorem Slavíkem provozují nejsledovanější muškařské stránky v ČR.

Na jejich stránkách naleznete zápisky z cest, testů, závodů.  Více se dočtete na webových, nebo facebookových stránkách.

  

 

Na vašem soukromí nám záleží
SouhlasímPodrobné nastavení