O Nás

AZUB BIKE se Vám už od roku 2001 snaží přinášet kola a další cyklistický sortiment, který není na českém cyklistickém trhu zaběhlý, a na který se mnoho rádoby znalců dívá skrz prsty.

Jak se dozvíte níže, začátky byly těžké a i Azub se musel probít džunglí byrokracie, hledání dodavatelů a odběratelů a vůbec celým dětstvím, ze kterého ještě v podstatě nevyrostl. Jenže Azub je dítě, které je dobře živeno a roste ne jak z vody, ale přímo z ion?áku.

Na začátku byla lehokola a dnes už v našem sortimentu najdete nejen lehocipedy, ale také tříkolky, dětské vozíky BURLEY, dětské tažné tyče Trail Gator, skládací kola Tern, krásná kožená sedla a doplňky značky Brooks, ale i špičkové nepromokavé brašny Ortlieb  a spoustu dalších nekonvenčních produktů. Jak vidíte, celý náš sortiment není zaměřen na hlavní proud, ale spíše se snaží obohatit šeď české cyklistiky o nové možnosti, které cyklistika nabízí.
 


Azub Team

Aleš Zemánek

zakladatel, majitel, ředitel, konstruktér, testovací jezdec, řidič, zahradník a vůbec duše celého Azubu. Bez něj byste se nesvezli na lehokole Azub, ani byste nepovozili dětičky v krásných vozících AZUB. Takže velké díky této vyholené hlavě, že byla natolik blbochytrá a pustila se do podnikání tak nejistého a neprobádaného...

Video - 12 odvážných 2006
Video - TEDx Brno 2011

 


Laďa ZemánekLaďa Zemánek

I přes dlouhé přemítání nad jednoslovným názvem, který by charakterizoval Laďovu činnost, jsme k žádnému takovému slovu nedospěli. Zaznívaly však výrazy, ze kterých byste si mohli udělat představu o náplni jeho práce. Takže např: Montážník, montovatel, skládač, skladatel, skladník, balič, balitel, zabalovač, odesílatel.... Jinak osůbka pod jejímiž zlatými ručičkami vznikají skvosty cyklistického světa - lehokola Azub.


Honza GallaHonza Galla

marketing manager, webdeveloper, copy wrighter, public relations specialist, test driver a majitel spousty dalších sprostých přezdívek. V každém případě člen Azub Teamu, který celý den čučí do obrazovky notebooku a přes léto se na ležatém kole courá se svou ženou Eliškou po všech pr..ích světa.

www.galla.cz


Libor Zemánek

Hlavní trike-man. Specialista na všechno, co se týká tří kol, která se vyrábí v Azubu. Stroje, které vznikají pod jeho rukama se posléze projíždí po nejrůznějších zemích Evropy. Jako úplatky bere pizzu, smažák a kofolu:-)

;
Laďa Koníček

Bývalý silniční závodník, fanda do kol prakticky od narození, několik desetiletí praxe ve skládání a opravách kol, rozloží nerozebratelné, poskládá neposkladatelné. Především ale staví lehokola AZUB pro zákazníky od Jižní Koreje až po USA.

Miro Ozimý

Když zavoláte do Azubu a uslyšíte slovenský hlas, nelekejte se, dovolali jste se správně. Miro vyřizuje objednávky pro české a samozřejmě i slovenské zákazníky. Pokud nevíte, co to je čučoriedka, nevadí, ty zatím nepěstujeme :-) Jinak než přišel do Azubu, postavil si několik krásných lehokol.

Patrik Zemánek

Příležitostný specialista na odrážedla. O Fíkovi se mu sice někdy už i zdá, ale jinak se nezdá, na 24hodinovce byl skoro nejlepší z celého Azub teamu, ale když může, osedlá skládačku Dahon s elektromotorem Bionx.

Broňa Nágel

Guru Azubu. Světoběžník od narození, už v plenkách pobíhal ve starobylých uličkách Assisi, od té doby neposeda. Milovník života, kol, žen, Islandu a vlastně milovník vůbec. Nejspokojenější důchodce široko daleko. Příležitostný testovací jezdec, vyjede na dva dny, vrátí se za dva týdny :-)

 


Azub v běhu let

O začátcích Azubu velmi dobře pojednává část rozhovoru, který s Alešem udělala zarputilá lehokolistka a designérka Eva Navrátilová.

Proč jméno AZUB?
Více důvodů: Aleš Zemánek Uherský Brod, to byl původně ten hlavní, s odstupem času je největší výhoda jeho jedinečnost. Nic to neznamená, jednoduše vyslovitelné v jiných jazycích, krátké…

Kdy jsi viděl (a kde) první lehociped?
V roce 1997 v Norsku. Byl to jen okamžik, vteřina, dvě… něco zvláštního projelo kolem autobusu velkou rychlostí, takovou, že běžné prvotní myšlenky na vozítko pro postižené byli pasé. A stačilo to ke vzniku AZUBu:. Někdy na podzim toho roku vyšel shodou okolností test lehokola Radius v časopisu Peloton. Byla to má druhá bible na několik měsíců.

Kdy jsi si postavil první lehociped?
Jediný styčný bod se snem a realitou mít vlastní lehokolo byl drobný poznatek z fotografie v již zmiňovaném článku. Vidlice nesla název Kangaroo a ty se vyráběly v Praze. Podařilo se mi kontaktovat zakladatele Kangaraa a ten mi poradil, že jistý pan Nakládal několik lehokol vyrobil. Nakládal/Brno - jediné informace - několika Nakládalům nalezeným v telefonním seznamu jsem zavolal a vyšlo to. Za par dni byla domluvena návštěva, první metry na lehokole, návrhy na změny v jeho konstrukci a za měsíc jsem si odvážel rám. Ten dlouho nevydržel v původním stavu, systém pilka-svářečka fungoval spolehlivě a já začal postupně objevovat taje konstrukce kola. Pak nastalo uspokojení z dosaženého výsledku, kolo jezdilo, tehdy to nebylo ještě tak silné pouto. Veškerý čas jsem věnoval cestováni (bez kola) a naddělávání času, který jsem pak strávil na cestách.

Cca na konci roku 1999 jsem se pustil do stavby prvního opravdu vlastního lehokola, s myšlenkou jejich budoucí komerční výroby. To se stalo opravdovým předchůdcem současných modelů AZUB. Na jaře roku 2001 odešly první tři lehokola AZUB k zákazníkům.


2001
Odchází první lehokolo Azub k zahraničnímu zákazníkovi. Od té chvíle rostl export velmi rychle a nyní dosahuje u lehokol téměř 2/3 výroby.

Ve stejném roce bylo českému trhu představeno levné městské lehokolo Azub Cé, které bylo o dva roky později nahrazeno Scooterbikem a dnes je na nejnižší úrovni Azub Easy.

2002
Azub začíná na český trh dovážet dětské vozíky za kolo Wave a také tažnou tyč Trail Gator, které postupně začaly tvořit velkou část objemů prodeje.

2004
Rozšíření sortimentu o skládací kola legendární anglické značky Brompton.

2005
Udělali jsme další velký krok a získali oficiální zastoupení pro skládací kola Dahon v čR. Navíc jsme se stali také oficiálním zástupcem firmy Brooks (kožená sedla a brašny) v čR.

současnost
Zastupujeme několik významných firem na českém trhu, produkujeme vlastní lehokola a od roku 2006 přibyly i vlastní vozíky Azub Tom a Azub Jerry. Přestěhovali jsme se do krásných nových prostor, propagujeme celý náš sortiment na výstavách nejen v čechách, ale i v zahraničí. Fotíme lehokola v pustinách Evropy i Asie. A hlavně se pořád snažíme udržet si veselou mysl, mladého silného ducha, rozzářený obličej, nohy v suchu a hlavu v oblacích.

 

   

 

Vyhledávání
Novinky

AZUB hledá kreativní osobu do marketingového týmu

AZUB hledá kreativní osobu do marketingového týmu

AZUB bike s.r.o. Uherský Brod, tradiční výrobce lehokol hledá kreativní osobu do marketingového týmu

AZUB bike Uherský Brod hledá brigádníka

AZUB bike Uherský Brod hledá brigádníka

Baví tě kola, víš co je přehazka, přesmyk a nipl? Jsi manuálně zručný? Chceš se něco naučit?

Katalog AZUB 2017

Katalog AZUB 2017

Nahlédněte do nového AZUB katalogu. Objevte novinky napříč naším portfóliem značek a přečtěte si dobrodružné rozhovory a články naších ambasadorů.

Tříkolka roku 2016

Tříkolka roku 2016

Mockrát vám všem děkujeme! Naše celoodpružená tříkolka AZUB Ti-FLY vyhrála soutěž "Tříkolka roku 2016", kterou pořádal zahraniční online magazín www.bentrideronline.com. Je to pro nás velké uspokojení a máme ještě o to větší radost, protože cítíme vaší velkou podporu.

Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

 

Festival Cyklocestování
Hradec Králové
4.-5.2.2017
www.cyklocestovani.cz

 

Festival Cyklocestování
Frýdek Místek 
10.-12.2.2017
www.cyklocestovani.cz 

 

Heart of Texas Recumbent Rally & Rodeo
Austin, Texas, USA
24.2.-26.2.2017
heartoftexasrecumbentrally.com

 

For Boat / For Caravan
Praha
10.-12.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz

 

For Bikes
Praha
31.3.-2.4.2017
www.forbikes.cz

 

For Family / Aktiv 55+
Praha
6.4.-9.4.2017
www.forfamily.cz
www.aktive55plus.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
29.-30.4.2017
www.spezialradmesse.de 

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
2.9.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Cincinnati, USA
6.-8.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

skládací kola, lehokola, dětské vozíky, elektrokola

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím