O Nás

AZUB BIKE se Vám už od roku 2001 snaží přinášet kola a další cyklistický sortiment, který není na českém cyklistickém trhu zaběhlý, a na který se mnoho rádoby znalců dívá skrz prsty.

Jak se dozvíte níže, začátky byly těžké a i Azub se musel probít džunglí byrokracie, hledání dodavatelů a odběratelů a vůbec celým dětstvím, ze kterého ještě v podstatě nevyrostl. Jenže Azub je dítě, které je dobře živeno a roste ne jak z vody, ale přímo z ion?áku.

Na začátku byla lehokola a dnes už v našem sortimentu najdete nejen lehocipedy, ale také tříkolky, dětské vozíky BURLEY, dětské tažné tyče Trail Gator, skládací kola Tern, krásná kožená sedla a doplňky značky Brooks, ale i špičkové nepromokavé brašny Ortlieb  a spoustu dalších nekonvenčních produktů. Jak vidíte, celý náš sortiment není zaměřen na hlavní proud, ale spíše se snaží obohatit šeď české cyklistiky o nové možnosti, které cyklistika nabízí.
 


Azub Team

Aleš Zemánek

zakladatel, majitel, ředitel, konstruktér, testovací jezdec, řidič, zahradník a vůbec duše celého Azubu. Bez něj byste se nesvezli na lehokole Azub, ani byste nepovozili dětičky v krásných vozících AZUB. Takže velké díky této vyholené hlavě, že byla natolik blbochytrá a pustila se do podnikání tak nejistého a neprobádaného...

Video - 12 odvážných 2006
Video - TEDx Brno 2011

 


Laďa ZemánekLaďa Zemánek

I přes dlouhé přemítání nad jednoslovným názvem, který by charakterizoval Laďovu činnost, jsme k žádnému takovému slovu nedospěli. Zaznívaly však výrazy, ze kterých byste si mohli udělat představu o náplni jeho práce. Takže např: Montážník, montovatel, skládač, skladatel, skladník, balič, balitel, zabalovač, odesílatel.... Jinak osůbka pod jejímiž zlatými ručičkami vznikají skvosty cyklistického světa - lehokola Azub.


Honza GallaHonza Galla

marketing manager, webdeveloper, copy wrighter, public relations specialist, test driver a majitel spousty dalších sprostých přezdívek. V každém případě člen Azub Teamu, který celý den čučí do obrazovky notebooku a přes léto se na ležatém kole courá se svou ženou Eliškou po všech pr..ích světa.

www.galla.cz


Libor Zemánek

Hlavní trike-man. Specialista na všechno, co se týká tří kol, která se vyrábí v Azubu. Stroje, které vznikají pod jeho rukama se posléze projíždí po nejrůznějších zemích Evropy. Jako úplatky bere pizzu, smažák a kofolu:-)

;
Laďa Koníček

Bývalý silniční závodník, fanda do kol prakticky od narození, několik desetiletí praxe ve skládání a opravách kol, rozloží nerozebratelné, poskládá neposkladatelné. Především ale staví lehokola AZUB pro zákazníky od Jižní Koreje až po USA.

Miro Ozimý

Když zavoláte do Azubu a uslyšíte slovenský hlas, nelekejte se, dovolali jste se správně. Miro vyřizuje objednávky pro české a samozřejmě i slovenské zákazníky. Pokud nevíte, co to je čučoriedka, nevadí, ty zatím nepěstujeme :-) Jinak než přišel do Azubu, postavil si několik krásných lehokol.

Patrik Zemánek

Příležitostný specialista na odrážedla. O Fíkovi se mu sice někdy už i zdá, ale jinak se nezdá, na 24hodinovce byl skoro nejlepší z celého Azub teamu, ale když může, osedlá skládačku Dahon s elektromotorem Bionx.

Broňa Nágel

Guru Azubu. Světoběžník od narození, už v plenkách pobíhal ve starobylých uličkách Assisi, od té doby neposeda. Milovník života, kol, žen, Islandu a vlastně milovník vůbec. Nejspokojenější důchodce široko daleko. Příležitostný testovací jezdec, vyjede na dva dny, vrátí se za dva týdny :-)

 


Azub v běhu let

O začátcích Azubu velmi dobře pojednává část rozhovoru, který s Alešem udělala zarputilá lehokolistka a designérka Eva Navrátilová.

Proč jméno AZUB?
Více důvodů: Aleš Zemánek Uherský Brod, to byl původně ten hlavní, s odstupem času je největší výhoda jeho jedinečnost. Nic to neznamená, jednoduše vyslovitelné v jiných jazycích, krátké…

Kdy jsi viděl (a kde) první lehociped?
V roce 1997 v Norsku. Byl to jen okamžik, vteřina, dvě… něco zvláštního projelo kolem autobusu velkou rychlostí, takovou, že běžné prvotní myšlenky na vozítko pro postižené byli pasé. A stačilo to ke vzniku AZUBu:. Někdy na podzim toho roku vyšel shodou okolností test lehokola Radius v časopisu Peloton. Byla to má druhá bible na několik měsíců.

Kdy jsi si postavil první lehociped?
Jediný styčný bod se snem a realitou mít vlastní lehokolo byl drobný poznatek z fotografie v již zmiňovaném článku. Vidlice nesla název Kangaroo a ty se vyráběly v Praze. Podařilo se mi kontaktovat zakladatele Kangaraa a ten mi poradil, že jistý pan Nakládal několik lehokol vyrobil. Nakládal/Brno - jediné informace - několika Nakládalům nalezeným v telefonním seznamu jsem zavolal a vyšlo to. Za par dni byla domluvena návštěva, první metry na lehokole, návrhy na změny v jeho konstrukci a za měsíc jsem si odvážel rám. Ten dlouho nevydržel v původním stavu, systém pilka-svářečka fungoval spolehlivě a já začal postupně objevovat taje konstrukce kola. Pak nastalo uspokojení z dosaženého výsledku, kolo jezdilo, tehdy to nebylo ještě tak silné pouto. Veškerý čas jsem věnoval cestováni (bez kola) a naddělávání času, který jsem pak strávil na cestách.

Cca na konci roku 1999 jsem se pustil do stavby prvního opravdu vlastního lehokola, s myšlenkou jejich budoucí komerční výroby. To se stalo opravdovým předchůdcem současných modelů AZUB. Na jaře roku 2001 odešly první tři lehokola AZUB k zákazníkům.


2001
Odchází první lehokolo Azub k zahraničnímu zákazníkovi. Od té chvíle rostl export velmi rychle a nyní dosahuje u lehokol téměř 2/3 výroby.

Ve stejném roce bylo českému trhu představeno levné městské lehokolo Azub Cé, které bylo o dva roky později nahrazeno Scooterbikem a dnes je na nejnižší úrovni Azub Easy.

2002
Azub začíná na český trh dovážet dětské vozíky za kolo Wave a také tažnou tyč Trail Gator, které postupně začaly tvořit velkou část objemů prodeje.

2004
Rozšíření sortimentu o skládací kola legendární anglické značky Brompton.

2005
Udělali jsme další velký krok a získali oficiální zastoupení pro skládací kola Dahon v čR. Navíc jsme se stali také oficiálním zástupcem firmy Brooks (kožená sedla a brašny) v čR.

současnost
Zastupujeme několik významných firem na českém trhu, produkujeme vlastní lehokola a od roku 2006 přibyly i vlastní vozíky Azub Tom a Azub Jerry. Přestěhovali jsme se do krásných nových prostor, propagujeme celý náš sortiment na výstavách nejen v čechách, ale i v zahraničí. Fotíme lehokola v pustinách Evropy i Asie. A hlavně se pořád snažíme udržet si veselou mysl, mladého silného ducha, rozzářený obličej, nohy v suchu a hlavu v oblacích.

 

   

 

Vyhledávání
Novinky

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

AZUB hledá Online markeťáka s vášní pro cyklistiku

AZUB hledá Online markeťáka s vášní pro cyklistiku

Hledámě pohodového a kreativního parťáka do týmu, který rozumí webům, aplikacím, Google Analytics, Facebooku atd.

Stěhujeme se! Likvidace skladu a posezónní výprodej

Stěhujeme se! Likvidace skladu a posezónní výprodej

Snížili jsme ceny vybraných produktů na úroveň, která rozhodně není nezajímavá - můžete si tak udělat velkou radost takříkajíc za hubičku.

AZUB bike Uherský Brod hledá brigádníka

AZUB bike Uherský Brod hledá brigádníka

Baví tě kola, víš co je přehazka, přesmyk a nipl? Jsi manuálně zručný? Chceš se něco naučit?

Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím