Celoodpružené kolo GT s elektrosadou BionX

Poměrně speciální přestavba, kdy byla tzv. nádržová baterie umístěná na nosič na sedlovku. Na jiné místo se bohužel nevešla. Zákazník dal tomuto řešení přednost před některým z "řetězových" pohonů umístěných ve středu z důvodů mnohem větší plynulosti jízdy, šetrnějšího řazení, menšího opotřebování komponentů a enormnímu zátahu motoru BionX v celém jeho výkonovém spektru.

Produkt / upřesnění výběru:
Celoodpružené kolo GT s elektrosadou BionX
CENA: neuvedena

Výrobce: BIONX

Kanadský výrobce elektrosady BionX je jedním z nejvýznamnějších a nejznámnějších výrobců elektropohonů na světě. Jeho sada BionX je ceněna především pro svou komplexnost, hladký chod, obrovskou sílu a velmi nízkou spotřebu.

To vše je dosaženo díky dlouhému vývoji a pečlivému zpracování. Na kvalitě se samozřejmě podepisuje i fakt, že sada je montována v Kanadě.

Od: Zdeněk Řešátko15.06.2015
Dovoluji si navázat na svůj příspěvek ze dne 3.7.2013 ohledně přestavby kola GT i-Drive 5-2.0 na elektrokolo a jeho následné krádeže v Německu. Německá policie zafungovala. Po více než jednom roce od krádeže mi přišlo z příslušné německé expozitury kriminální policie vyrozumění, že pachatelé byli dopadeni. Jeden skončil ve vazbě, druhý je vyšetřován na svobodě. Zloději byli místní (plnoletí) výrostci. Z kol se našel jen rám GT, ale neobvyklá konstrukce a výrobní číslo je usvědčilo. Momentálně komunikuji s místně příslušnou prokuraturou. V šoku jsem ale z toho, že dopisy přišly - originál v němčině a bez jediné pravopisné chyby také v českém překladu. Takže důslednost, kdy jsme měli k dispozici výrobní čísla kol, faktury za jejich nákup a přestavbu vč. výrobních čísel BionX se vyplatila. Poskytli jsme je německé kriminální policii a nyní jsou součástí obžalovacího spisu. Všem Vašim zákazníkům mohu důkladnou archivaci nabývacích dokladů jen doporučit.
Azubum držím stále palce, i když už moc nejezdím.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
děkujeme za užitečný příspěvek, který může pomoci ostatním v podobné situaci. Vám přejeme, aby jste si opět našel cestu k ježdění.
Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Zdeněk Řešátko03.07.2013
Jako dnes již bývalý majitel kola GT i-Drive 5-2.0, reaguji na referenci uvedenou v rubrice "prestavba-na-elektrokolo-bionx-celoodpruzene- kolo-GT". V první řadě bych chtěl všem z týmu AZUB poděkovat. Jsou profesionálové v tom nejlepším slova smyslu a jejich přístup k zákazníkovi je příkladný. Celopéra GT jsem jezdil asi 15 let. Kolo uvedené v referencích na stránkách AZUBu bylo moje v pořadí již druhé - a nedám na něj dopustit. Ještě bez elektropohonu jsem na něm sjel v Kanadě z Calgary do Vancouveru a nevěděl jsem, že mám pod zadkem kolo :-).
Když se přehoupl věk 55 let a tělo začalo občas stávkovat, rozhodl jsem se pro přestavbu na elektrokolo. Vybral jsem si BionX. Považuji totiž tento systém za celosvětovou špičku. Moje GT i-Drive 5-2.0 bylo sice z roku 2005, ale nemělo chybu. Všichni ortodoxní bikeři (většinou o několik generací mladší než já :-), kteří ještě nevědí, co je to revma :-(), se mi smáli. V AZUBu se mi nesmáli a kolo přestavěli.
To, co je uvedeno v referenci ohledně rozložení hmotnosti je pravda. Baterie skutečně nešla umístit díky konstrukci zadního tlumiče jinam, než na nosič na sedlovku. Vezmeme-li v úvahu hmotnost motoru cca 4 kg a hmotnost baterie také cca 4 kg, pak je z fotografie patrné, že těžiště kola bylo "totálně" vysoko a na zadku. Asi by to vadilo někomu, kdo váží 50 kg. (Třeba moje žena). Když jsem ale "hupnul" na kolo s mými dobrými 90kg, nepociťoval jsem jakýkoli handicap. V náročnějším terénu při sjezdu jsem ale vysedával a tlačil váhu na přední vidlici.Pravdou také je, že po zastavení a sesednutí mělo kolo tendenci "padat na zadek". Zde se budou opět ortodoxní bikeři smát, ale kolo jsem vybavil stojánkem. Po dvou třech dnech cviku jsem již neměl problém.
Proč vlastně píši tento příspěvek (správně nekrolog)? Na kolo GT již jen nostalgicky vzpomínám. Bylo mi v červnu 2013 ukradeno (společně s e-kolem mojí ženy KTM e-Race 17")- považte - v Německu z paluby jachty,ve které jsme v tu dobu spali) v placeném přístavu.
Takže, nejen v Čechách se krade !!!
Jeden můj kolega motorkrář má heslo: "Kdo nemá Abus, nemá motorku". Vedete zámky Abus? Omlouvám se za poněkud černý humor.
Zdravím vás všechny a ještě jednou díky za super spolupráci.


Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, děkujeme za e-mail, je nám líto, co se stalo...
Pravdou je, že například víme o třech ukradených lehokolech AZUB, 1x na Slovensku a 2x ve Švýcarsku (!!!) . Hold ta globalizace... krade se všude. Zámky ABUS jsou opravdová špička, vřele doporučujeme. pro případné zájemce jsme schopni dodat většinu modelů.
Hezký den.
Aleš Zemánek - AZUB bike
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

AZUB hledá Online markeťáka s vášní pro cyklistiku

AZUB hledá Online markeťáka s vášní pro cyklistiku

Hledámě pohodového a kreativního parťáka do týmu, který rozumí webům, aplikacím, Google Analytics, Facebooku atd.

Stěhujeme se! Likvidace skladu a posezónní výprodej

Stěhujeme se! Likvidace skladu a posezónní výprodej

Snížili jsme ceny vybraných produktů na úroveň, která rozhodně není nezajímavá - můžete si tak udělat velkou radost takříkajíc za hubičku.

AZUB bike Uherský Brod hledá brigádníka

AZUB bike Uherský Brod hledá brigádníka

Baví tě kola, víš co je přehazka, přesmyk a nipl? Jsi manuálně zručný? Chceš se něco naučit?

Katalog AZUB 2017

Katalog AZUB 2017

Nahlédněte do nového AZUB katalogu. Objevte novinky napříč naším portfóliem značek a přečtěte si dobrodružné rozhovory a články naších ambasadorů.

Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím