AZUB Six - ležaté kolo

AZUB Six - ležaté kolo
Rám: ALU
Kola: 20" / 26"
Hmotnost: od 16 kg

Lehociped AZUB Six je turistické pohodlné kolo s vynikajícími jízdními vlastnostmi. Je výsledkem 6-tiletého vývoje lehocipedů Azub. Jeho hlavní výhodou je široká nastavitelnost pozice sedačky pomocí IPS (Ideal Position System). Na stejném kole může jezdit celá rodina. Velký táta, malý syn, rozpustilá dcera i užaslá máma.

Vychází z nejběžnější evropské koncepce lehokol. Široká univerzálnost v použití jej činí nejoblíbenějším.

Zde je několik důvodů:

  • jednoduchý na zvládnutí jízdy
  • stejná výška sezení a šlapání zaručí výbornou manévrovatelnost a pohotové rozjezdy, proto i jízda ve městě nečiní žádné problémy
  • vhodný také jako kolo pro dojíždění do práce
  • relativně vzpřímená poloha sedačky Vám umožní rozhled srovnatelný snad jen s pohledem z kabrioletu
  • dobrá skladnost - délka modelu AZUB Six je stejná s délkou trekkingového kola
  • unikátní nastavitelnost pomocí IPS

AZUB Six je vybaven:


Zadní asimetrická vidlice

 

Design naší zadní asimetrické vidlice jsme poprvé představili na SPEZI 2007. (Největší veletrh alternativní cyklistiky na světě.) Není to však vybavení na pouhé vystavování. Funkčnost vidlice můžete zažít na vlastní kůži! Vidlice je kompatibilní s modelovou řadou Mini, SIX a MAX.

Poloměr zadní asimetrické vidlice dává dostatek prostoru pro pohyblivou řetězovou kladku, která eliminuje tzv. Pogo efekt (postranní rozkývání lehocipedu při rytmickém šlapání, nebo použití větší síly) a v podstatě zlepšuje hladké otáčení řetězu. Rovnováha a vlastnosti konstrukce lehokola, jsou zajištěny poloměrem zadního tlumiče, vkládaného v opačném směru.

Celá zadní vidlice je vyrobena ze speciálně navržených tenkostěnných trubek AL 7020. To vidlici dává dvě důležité vlastnosti: tuhost a velmi nízkou hmotnost. Vyměnitelná patka rámu je typickou vlastností vidlice u všech modelů lehokol AZUB.


moving idler on recumbents

Stranově posuvná kladka

 

Eliminovali jste tzv. Pogo efekt, přidáním řetězové posuvné kladky na naše modely z řady Top Line. Mimoto je kladka umístěna na osu z vysoce kvalitní nerezové oceli, která umožnuje hladký průchod řetězu podle řazení. Toto technické řešení výrazně prodlužuje životnost řetězu a snižuje jeho odpor, oproti variantě s pevnou osou.


super over sized recumbent frame

Super-oversized hlavní rámová trubka


AZUB rámy jsou snadno rozpoznatelné díky jejich centrální rámové trubce, na které jsou namontovány všechny hlavní prvky kola. Ať už se jedná o hlavové složení s přední vidlicí, sedačku, zadní vidlici, či širokou škálu turistických nosičů. Toto řešení poskytuje nejen maximílní tuhost a pevnost celé konstukce kola, tedy stabilitu kola při jízdě, ale především tolik důležitou velkou nosnost naších zadních nosišů. To oceníte především s plně naloženým kolem, protože hmotnost nákladu nijak neovlivní jízdní vlastnosti lehokola.


ideal position system of azub recumbents

IPS - Ideal Position System – Ideální poloha jezdce


Tento systém proslavil AZUB již od jeho založení v roce 2000. Systém umožňuje jezdci najít správnou pozici pro pohodlnou jízdu na lehokole, pomocí několika nastavitelných poloh na sedadle. Jezdec si může přizpůsobit sedačku ve čtyřech směrech se správným náklonem, najít ideální polohu pro řízení a v neposlední řadě prodloužit / zkrátit délku rámu.


sliding seat bracket

Posuvný držák sedačky


Posuvný držák je náš
nový systém pro okamžité posování sedačky na hlavní rámové trubce, který najdete u všech modelů lehokol a tříkolek. Tento systém představuje další rozvoj našeho IPS systému. (Ideal Position System) Posuvný držák sedačky umožnuje rychle nastavení pozice sedačky s milimetrovou přesností.

 

Abychom usnadnili zacházení, umístili jsme na rám posuvnou lištu, která zabraňuje nastavení držáku do nesprávné polohy. Manipulace s držákem probíhá skrz dva rychloupínáky. Horní upínák uvolňuje sedačku, dolní umožnuje pohyb sedačky po rámové trubce.

 

Držák je vyroben z vysoce odolného plastu, vyztužen skelnými vlákny. Před uvedením do prodeje byl testován v plném provozu dlouhé měsíce. Technologii používáme v rámci naší vlastní produkce, která zaručuje minimální poškrábání rámu i při častém posouvání.


 above seat steering foir azub recumbents - ASS
under seat steering for recumbents - uss
open cocpit steering - OC for recumbents

3 typy řízení


Můžete si vybrat z tří odlišných typů řízení lehokola. Prvním typem je horní řízení (ASS). Říditka jsou sklápějící pro pohodlnější nasedání na lehokolo. Tento typ řízení také umožnuje namontování super expedičního nosiče. Dalším typem je spodní řízení (USS). Poslední možnou variantou v naší nabídce je tzv. Open cocpit.


options for azub recumbents
different cranksets for azub recumbents

 

Široká škála komponentů a příslušenství


Nabízíme neuvěřitelnou škálu komponentů a doplňků. Můžete si vybrat od základních komponentů Shimano Alivio, přes Deore, nebo XT. Nechybí ani 14-ti rychlostní Rohloff. Nabizíme také SRAM Dual Drive systém, nebo převodové náboje Alfine. Nemluvíme ani o možnosti montáže elektronického řazení, nebo dokonce 18-ti rychlostní Pinion. Téměř vše co si dokážete představit je možné. Poté si můžete vybrat z nekonečného seznamu brzdových možností, klik, vidlic, plášťů, apod. Také jsme schopni postavit kolo s elekto motory BionX. Ani zdaleka zde nelze zmínit všechny možnosti a příšlušenství, které k naším lehokolům a tříkolkám nabízíme. Pokud budete potřebovat s výběrem pomoct, obratťe se na autorizovaného prodejce AZUB, nebo přímo na nás.

 


tyre options for AZUB recumbents

 

Pláště


Pláště jsou nedílnou a důležitou součástí lehokola, či tříkolky. S velmi lehkými komponenty, případným karbonovým sedlem a rychlými Durano plášti, můžete mít velmi rychlé „silniční“ kolo. S přední odpruženou vidlicí, komponenty Shimano XT a pláštěm Racing Ralph můžete mít kolo do náročného terénu. Prostě pořádného lehokolového horáka. Nebo si můžete vybrat Marathon Plus pro dálkové dobrodružné cesty. Či jednoduše proto, že nechcete stále řešit defekty na kole. Proto nabízíme tak širokou škálu pláštů, aby si vybral opravdu každý.


all different carriers on attached on AZUB recumbent

 

Nosiče


Lehokola AZUB nejsou pouze dobrými společníky pro každodenní použití, nebo kratší či delší jednodenní výlety. Naše kola najdou uplatnění i na několikadenním dobrodružství, které vyžaduje velké množství vybavení a tím pádem i zavazadel. Vyvinuli jsme systém nosičů, na který zavěsíte až šest párů postraních brašen jako Ortlieb Front or Back-Roller. Myslíme si však že nejlepší možností je použití pouze čtyř brašen, upevněných na naše expediční nosiče (Expedition extension a Super expedition carrier.) Tato možnost vám poskytne nejnižší možné těžiště a nejlepší možnou stabilitu. Jsme docela hrdí na širokou škálů naších nosičů, které vám nabizíme.


production of recumbents in The Czech Republic

Vyrobeno v České Republice


V AZUBU jsme velmi hrdí, že naprostá většina výroby a montáže našich lehokol probíhá v České Republice. Zbytek se provádí v sousedním Slovensku. Od prvního náčtrtu, pokračujíc ohybáním trubek, svařováním, až do posledního zašroubovaného šroubku. To vše v srdci Evropy!

 

Proces výroby všech částí naších rámů je řízen počítačem pomocí technologie CNC, ať už pro svařování dílů pro upevnění sedla, nebo ohnutí samotné trubky rámu. Můžete ocenit lidskou zručnost při pohledu na vizuální aspekt svařování našich lehokol. Jejich kvalita a estetika výrazně převyšuje rámy vyrobené na Taiwanu, nebo v pevninské Číně.

 

Sestava našich lehokol probíhá v sídle naší firmy. Kola sestavují zkušení mechanici, kteří se stavění lehokol a tříkolek věnují deset a více let. Každé kolo je pečlivě nastaveno podle výšky a hmotnosti jejího budoucího majitele a řádně otestováno před jeho expedicí. Proto si při objednávání nového kola můžete být jistí, že kolo které se vám dostane, bude perfektní.


ergonomic position of controlers on AZUB recumbents

 

Ergonimocká pozice řízení a brzd (Spodní řízení - USS)


 secure system of the uss

Bezpečnostní systém (USS)


Všechny modely se spodním řízením jsou vybaveny technickým systémem, který minimalizuje riziko poškození říditek v případě pádu na zem. Říditka jsou napojeny na osu řízení USS, přes speciální prokluzující systém, který umožnuje jejich otáčení, pokud spadnete. Díky této inovaci, se říditka otočí dovnitř a přesto se nepoškodí. Tento systém také umožnuje nastavit nejpohodlnější vzdálenost říditek od osy řízení (cca. o 2 cm). Proto je tento systém zařazen do IPS (Ideal Position System).


 under seat steering and its sensitivnes

 

Nepříme řízení pod sedačkou


Všechna naše lehokola mohou být vybaveny s řízením pod sedačkou (USS). Od samého počátku AZUBu, používáme nepříme řízení, nazývané také jako tzv. spojovací systém. To má za následek velkou manévrovatelnost, ostřejší zatáčení, rychlejší odezvu a lepší prožitek z jízdy, protože přední vidlice není tak blízko sedačce. Další výhodou tohoto systému je možnost nastevení citlivosti řízení. Ten je určen pro zkušené jezdce, kteří umí poznat jak moc se pootočí přední kolo, otočením říditky.


V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat! Kontakty AZUB BIKE.

Produkt / upřesnění výběru:
AZUB Six - ležaté kolo
CENA: neuvedena
Rám ALU
Zadní vidlice odpružená, ALU
Přední vidlice pevná a odpružená
Svařování TIG metoda
Sedlo kompozit nebo carbon, velikosti M, L a XL
Úhel sedadla 23-40°
Nastavení sedadla v délce 130 mm, výšce 50 mm, úhel 17° 
Nastavení rámu v délce 200 mm (vysunovací přední části rámu)
Kola 20" and 26"
Rozvor 1100 mm
Celková výška 115 cm
Výška sezení cca 58-63 cm
Výška šlapacího středu cca 62-66 cm
Šířka řídítek spodní USS 60 cm, horní ASS 45 cm
Nastavení řídítek široké nastavení ve všech osách
Hmotnost asi 16 kg

Výrobce: AZUB

Tato značka vznikla prakticky společně se vznikem firmy AZUB BIKE. Nejdříve se jí pyšnila pouze ležatá kola, ale od minulého roku už můžete na silnicích vidět i dětské vozíky AZUB Tom a Jerry či odrážedlo AZUB Fík. Pod touto značkou bychom rádi nabízeli produkty, které dobře známe, pravidelně používáme a hlavně sami vyvíjíme. A to do nejmenších detailů tak, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu a hlavně vynikajicí poměr mezi užitnou hodnotou a cenou.

Od: Pavel Šátek28.04.2014
Dobrý den,
měl bych zájem o lehokolo SIX, můžete m zaslat ceník?
Děkuji P.Šátek
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník Vám posíláme ve zvláštním emailu včetně pokynů pro konfiguraci lehokola. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Juraj26.04.2014
Dobrý deň, rád by som sa informoval na cenovú ponuku aj podobných modelov. Tiež by som sa rád informoval aj na nosnosť vašich rekumbentov, resp. ci by postava vysoká 195 cm a vážiaca 110 kg nemala problém ich riadiť. Ďakujem.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník lehokol a tříkolek vám posíláme ve zvláštním emailu včetně pokynů pro konfiguraci kol. Naše kola jsou určena pro jezdce do 120 kg a 215 cm. Přeji hezký den, Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Bernard Merket04.04.2014
Dobry den, poprosim Vas o zaslanie cennika AZUB six, popripade aj podobnych modelov. Vopred dakujem. Bernard Merket
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
Děkujeme za zájem o naše lehokola.
Kompletní ceník pro rok 2014 posílám emailem.
S pozdravem,
Milan Čtvrtník
Od: Tomáš Lyčka26.12.2013
Dobrý den, mohli byste mi poslat ceník lehokol (AZUB six). Děkuji.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník vám posíláme ve zvláštním emailu s pokyny pro konfiguraci kola. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Petr Suchý28.11.2013
Dobrý den, rád bych si na jaře pořídil šestku - AZUB Six. Prosím o zaslání ceníku lehokol i příslušenství. Děkuji.

Suchý
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
posíláme zvláště e-mailem. Přejeme pěkný den.

Za AZUB tým Honza Galla
Od: Havel Zdenek06.10.2013
Dobrý den, uvažuji o koupi modelu AZUB 5 s případnými doplnky
Prosím o ceník.Děkuji
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, díky za Váš zájem.
Do e-mailu Vám posílám ceník lehokol. Pokud budete jakkoliv potřebovat pomoci s výběrem, neváhejte se na nás obrátit.
S pozdravem Aleš Zemánek
Od: Radek Náprava24.08.2013
prosím o zaslání ceníku lehokol.Děkoji
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, e-mailem Vám posíláme ceník lehokol.
S pozdravem Aleš Zemánek - AZUB bike
Od: Filip Kramer21.08.2013
Dobrý den, prosím o zaslání ceníku.
A jaké lehokolo byste prosím doporučili pro člověka s výškou 195cm?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
e-mailem Vám posíláme ceník. U výběru lehokola ani tak nejde o výšku, ale spíše o způsob použití. Všechny lehokola AZUB se dají nastavit na vaši výšku. Napište prosím něco o způsobu využití lehokola a zkusíme Vám navrhnout podle nás nejvhodnější model. Úplně nejlepší by však bylo si udělat výlet k nám do Uherského Brodu, kde si můžete vyzkoušet různé modely a veškerá specifika probrat.
S pozdravem Aleš Zemánek
Od: N Norbert15.07.2013
Poprosím o zaslanie ceny na ležiace kolo AZUB six veľkost sedadla L. Ďakujem
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
díky za Váš zájem, ceník lehokol odesílám na e-mail. Nabízíme několik varianty vybavení komponenty a množství různých úprav.
Hezký den. Aleš Zemánek
Od: Lubo11.07.2013
Prosím o zaslanie cenníka lehokol.
Odpověď AZUB BIKE:
vyřízeno
Od: Lubo11.07.2013
Prosím o zaslanie cenníka lehokol.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, na e-mail Vám zasíláme ceník lehokol. V případě jakýchkoliv dotazů se na na nás obraťte.
Od: Matěj Šefrna13.06.2013
Prosím o zaslání ceníku Azub Six či několika lehokol podobných parametrů moc děkuji.
Odpověď AZUB BIKE:
Zdravím Vás, díky za Váš zájem. Ceník Vám posíláme e-amilem.
Od: matus29.05.2013
Dobry den mohol by so vas poprosit o zaslanie cenniku lehokol a chcem sa spytat ci je mozny daaky splatkovy kalendar.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník Vám posíláme emailem s popisem konfigurace kola pro vaše potřeby. Splátkový prodej neděláme. Obraťte se na společnosti, které jej nabízej.
Přeji hezký den. Za Azub team, Petr Hebeda
Od: petr kareš20.05.2013
d.d.,pošlete mě,prosím, ceník lehokol, uvažuji o modelu AZUB 5. díky.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník a popis konfigurace Vám posíláme ve zvláštním emailu.
Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: V.Nováková31.03.2013
Dobrý den.
Prosím mohli by jste mi zaslat ceník lehokol?
Děkuji. V.Nováková
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den paní Nováková, ceník Vám posíláme emailem zvlášť s popisem jak konfigurovat kolo. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Слепенюк Николай25.03.2013
Здраствуйте.Я живу в Украине г.Черновцы. Напишите пожалуйста, можна заказать раму с сиденьем и вилкой ,
дежачего велосипеда AZUB 5
Odpověď AZUB BIKE:
Více informací posíláme e-mailem.
Od: Vlastimil Dýnek05.02.2013
Dobrý den.
Prosím o zaslání ceníku lehokol.
Děkuji. Vlastimil Dýnek
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník Vám posíláme emailem zvláš? s pokyny pro vypočtení ceny Vámi kofigurovaného kola.
Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Košat27.01.2013
Dobrý den,
uvažuji o koupi modelu AZUB 5 s výbavou zadního nosiče, držáku na světlo, blatníky, stojánek, přehazovačka v náboji, opěrka a odpružená přední vidlice. Prosím o nacenění
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
pošleme Vám na Váš email ceník lehokol s popisem jak si kolo AZUB 5 konfigurovat pro vaši potřebu.
Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Naposledy prohlížené
Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím