LUMOTEC Luxos U, IQ2 - přední dynamové světlo

LUMOTEC Luxos U, IQ2 - přední dynamové světlo
Kód zboží: 179U160-04991
Výkon: 70 lux
Napájení: dynamo

Nejsofistikovanější světlo napájené z dynama v nabídce Busch und Müller a velmi pravděpodobně i na světě. Nejenže má ohromný svit celých 70 luxů, ale zároveň velmi široký světelný kužel, a k tomu ještě další poziční diody pro svícení ve dne. To vše ovládáno přímo z řídítek prostřednictvím externího tlačítka s kontrolními diodami. A aby toho nebylo málo, tak toto světlo dokáže navíc nabíjet i váš mobil, či GPS přes USB. Integrovaná Li-Ion baterie dává konstatní energie a nezatěžuje tak baterii vašeho zařízení. Světlo je nabušeno spoustou dalších technologií, jako je IQ, standlight, Licht24 apod. 

IQ2 technologie
Svým novým stylem světla a reflektoru zvyšuje Busch & Müller laťku pro LED světla poháněné dynamem: 70 luxů, dvakrát širší světelné pole než předchozí LED světla, několikanásobně větší pokrytí, maximální homogennost. Světlo poháněné dynamem tak vstoupilo do nové dimenze – mnohem širší, mnohem vzdálenější, mnohem jasnější. 

Panoramatické světlo na krátkou vzdálenost
Vynikající pokrytí a světelné pole široké jako ještě nikdy dříve: přímo před jízdním kolem a také po stranách, přes okraj silnice. Technologie: dodatečné LED diody řízené elektronicky.  

Dálkové světlo
Všechny světelné zdroje na plný výkon. Ideální pro navigaci na komplikovaných silničních úsecích v naprosté tmě. Aktivuje se tlačítkem. Tlačítko aktivováno během dne: světlo bliká. Za tmy v klidu: plné světlo.

Popis ovladacích prvků světla

Vlastnosti:

  • Možnost nabíjení USB – nabíjí USB zařízení (mobilní telefon, GPS, MP3 přehrávač) USB energií. Integrovaná lithiová dobíjecí baterie dodává nepřetržité napětí.

  • Tlačítko na řídítkách Nyní můžete ovládat své osvětlení přímo. Všechny důležité světelné funkce lze ovládat z řídítek: ON/OFF, dálkové, blikání atd.
  • LICHT24. Denní svícení – signalizační LED diody svítí jasně dopředu. Automatický senzor přepíná mezi denním a nočním režimem.
  • Funkce standlight Automatická. Speciální LED diody jsou směrovány tak, aby byly vnímány ostatními účastníky provozu. Lze ji vypnout tlačítkem na řídítkách. 
  • Integrovaná lithiová dobíjecí baterie Tato doplňková úložná jednotka energie se používá pro období větší spotřeby a pro nabíjení. Při jízdě neustále dobíjí. Stav nabití je indikován LED diodou uvnitř tlačítka na řídítkách.  
  • Sledování zadního světla – Kontrolní LED dioda uvnitř světlometu neustále ukazuje, zda připojené zadní světlo funguje správně.

 

Produkt / upřesnění výběru:
LUMOTEC Luxos U, IQ2 - přední dynamové světlo

Počet kusů: Snížit početZvýšit počet
CENA: 3490,-Kč
Od: Jirka30.11.2016
Dobrý den, děkuji za odpověď ke kapacitě. V popisu se ale píše, že "toto světlo dokáže navíc nabíjet i váš mobil, či GPS přes USB", proto mě kapacita baterie zajímala..
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
další zařízení se dá nabíjet ale pouze za jízdy, pokud dává dynamo dostatečný výkon. Pak zařízení udělá ze střídsvého napětí 6V stejnosměrné 5,15 V pro USB.
Pozor na současné svícení a nabíjení externího zařízení. Výkon dynama je rozdělen a světlo svítí méně což může být nebezpečné.
Přeji hezký den.
Za AZUB TEAM, Petr Hebeda

Od: Jirka30.11.2016
Dobrý den, jakou kapacitu má integrovaná baterie?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
kapacitu baterie se nám nepodařilo zjistit. Baterie slouží pouze k dočasnému svícení stojícího kola. Intenzita světla stojícího kola je vírazně nižší než jedoucího kola pod plným napájením. Kapacitu baterie odhadujeme na malou, srovnatelnou s kondenzorem např. ve světle Edelux od firmy SON.
Přeji hezký den.
Za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Jan Sabol15.08.2016
Dobrý den,Mám toto světlo na kole 29palců s dynamem shimano alfine.Odmítá dobíjet telefon.Je dynamo son výkonější nebo je prostě 29 kolo moc velké?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
problém je ve výkonu dynama. Uváděný výkon 2,4W nebo 3W je maximální za optimálních otáček, 3W při 6V znamená 500 mA což je příkon dobře svítích světel. Např, špičkové světlo SON Edelux II si vezmě až 600 mA. Pak samozřejmě nezbývá pro nabíjení telefonu. Maximální výkon podává dynamo při rychlosti cca 25-30 km/h. Samozřejmě, že 29" velké kolo točí menší otáčky než třeba 26" a to problém zhoršuje ale ne tak výrazně.
Dynama SON se snaží maximálně přizpůsobit spotřebiči a proto vyrábí dvě řady modelů SONdelux určený převážně pro napájení světel ( charakteristikou je přizpůsebone ke světlu SON Edelux a tedy setava má nejmenší ztráty) a pak řadu SON28 určenou pro nabíjení baterií.
Hlavní výhodou dynam SON je vysoká účinnost a minimální odpor naprázdno. Dynama jsou vyráběna v Německu a výrobce tam také zajišťuje servis a tak jde o investici na dlouhou dobu.
Řešením Vašeho problému by mohl být systém Reecharge, který obsahuje baterii. Při jízdě ve dne dobíjíte baterii Reecharge a v noci svítíte. Baterii mobilu dobíjíte z baterie Reecharge.
Více na
http://www.azub.cz/system-s-baterii-pro-nabijeni-biologic-ree-charge/

POZORE! I-Phone si lehce "přizpůsobil" USB napětí na 5,25V místo 5,15V a nejde z Reecharge nabíjet.
Přeji hezký den.
Za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Michael17.07.2016
Dobrý den, v popisu není přímo uvedeno, zda-li je osvětlení funkční i při zastavení a stání. Že by tomu tak mohlo být by se z popisu tak dalo uvažovat. Prosím o upřesnění. Děkuji
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
světlo je vybaveno kondenzorem, který zajišťuje svícení i po té co se dynamo zastaví. Nejde samozřejmě o plnohodnotné svícení ale něco jako parkovací světla u auta. Světlo svítí dokud se kondenzor nevybije popř. do vypnutí uživatelen.
Přeji hezký den.
Za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Miroslav27.06.2016
Dobry den.Jde svetlo taky vypnout. Jde ho použit na dynamo Shimano 6V/3W. K napojeni zadniho světla mohu použit jakekoli světlo.Děkuji
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
světlo vypnout lze. Na Shimano namontovt lze. Vybrat si jakékoliv zadní světlo lze. Je to prostě dobré světlo :-)

Za AZUB tým Honza Galla
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím