AZUB MINI - ležaté kolo

AZUB MINI - ležaté kolo
Rám: ALU
Kola: 20"
Hmotnost: od 15,5 kg

AZUB Mini je nejmenším a velmi kompaktním modelem z nabídky AZUBu. Bez problému na něm zvládnou jezdit i lidé s malou postavou, ale díky své ovladatelnosti si jej oblíbí i opravdové "eifelovky", což dosvědčil nejeden náš vysoký zákazník. Dvě dvacetipalcová kola dávají Miníkovi ohromnou akceleraci, ale také krásný symetrický vzhled.

AZUB Mini má samozřejmě všechny přednosti lehokol AZUB jako je jednoduché a rychlé nastavení sedačky, ergonomii všech ovládacích prvků, krásně tvarovanou netradiční a asymetrickou zadní vidlici atd.

Výhody lehokola AZUB Mini:

  • úžasně rychlá akcelerace
  • vynikající manévrovatelnost
  • obě 20" kola
  • velmi kompaktní velikost a vzhled
  • pevný a odolný aluminiový rám

AZUB Mini je vybaven:


Zadní asimetrická vidlice

 

Design naší zadní asimetrické vidlice jsme poprvé představili na SPEZI 2007. (Největší veletrh alternativní cyklistiky na světě.) Není to však vybavení na pouhé vystavování. Funkčnost vidlice můžete zažít na vlastní kůži! Vidlice je kompatibilní s modelovou řadou Mini, SIX a MAX.

Poloměr zadní asimetrické vidlice dává dostatek prostoru pro pohyblivou řetězovou kladku, která eliminuje tzv. Pogo efekt (postranní rozkývání lehocipedu při rytmickém šlapání, nebo použití větší síly) a v podstatě zlepšuje hladké otáčení řetězu. Rovnováha a vlastnosti konstrukce lehokola, jsou zajištěny poloměrem zadního tlumiče, vkládaného v opačném směru.

Celá zadní vidlice je vyrobena ze speciálně navržených tenkostěnných trubek AL 7020. To vidlici dává dvě důležité vlastnosti: tuhost a velmi nízkou hmotnost. Vyměnitelná patka rámu je typickou vlastností vidlice u všech modelů lehokol AZUB.


moving idler on recumbents

Stranově posuvná kladka

 

Eliminovali jste tzv. Pogo efekt, přidáním řetězové posuvné kladky na naše modely z řady Top Line. Mimoto je kladka umístěna na osu z vysoce kvalitní nerezové oceli, která umožnuje hladký průchod řetězu podle řazení. Toto technické řešení výrazně prodlužuje životnost řetězu a snižuje jeho odpor, oproti variantě s pevnou osou.


super over sized recumbent frame

Super-oversized hlavní rámová trubka


AZUB rámy jsou snadno rozpoznatelné díky jejich centrální rámové trubce, na které jsou namontovány všechny hlavní prvky kola. Ať už se jedná o hlavové složení s přední vidlicí, sedačku, zadní vidlici, či širokou škálu turistických nosičů. Toto řešení poskytuje nejen maximílní tuhost a pevnost celé konstukce kola, tedy stabilitu kola při jízdě, ale především tolik důležitou velkou nosnost naších zadních nosišů. To oceníte především s plně naloženým kolem, protože hmotnost nákladu nijak neovlivní jízdní vlastnosti lehokola.


ideal position system of azub recumbents

IPS - Ideal Position System – Ideální poloha jezdce


Tento systém proslavil AZUB již od jeho založení v roce 2000. Systém umožňuje jezdci najít správnou pozici pro pohodlnou jízdu na lehokole, pomocí několika nastavitelných poloh na sedadle. Jezdec si může přizpůsobit sedačku ve čtyřech směrech se správným náklonem, najít ideální polohu pro řízení a v neposlední řadě prodloužit / zkrátit délku rámu.


sliding seat bracket

Posuvný držák sedačky


Posuvný držák je náš
nový systém pro okamžité posování sedačky na hlavní rámové trubce, který najdete u všech modelů lehokol a tříkolek. Tento systém představuje další rozvoj našeho IPS systému. (Ideal Position System) Posuvný držák sedačky umožnuje rychle nastavení pozice sedačky s milimetrovou přesností.

 

Abychom usnadnili zacházení, umístili jsme na rám posuvnou lištu, která zabraňuje nastavení držáku do nesprávné polohy. Manipulace s držákem probíhá skrz dva rychloupínáky. Horní upínák uvolňuje sedačku, dolní umožnuje pohyb sedačky po rámové trubce.

 

Držák je vyroben z vysoce odolného plastu, vyztužen skelnými vlákny. Před uvedením do prodeje byl testován v plném provozu dlouhé měsíce. Technologii používáme v rámci naší vlastní produkce, která zaručuje minimální poškrábání rámu i při častém posouvání.


 above seat steering foir azub recumbents - ASS
under seat steering for recumbents - uss
open cocpit steering - OC for recumbents

3 typy řízení


Můžete si vybrat z tří odlišných typů řízení lehokola. Prvním typem je horní řízení (ASS). Říditka jsou sklápějící pro pohodlnější nasedání na lehokolo. Tento typ řízení také umožnuje namontování super expedičního nosiče. Dalším typem je spodní řízení (USS). Poslední možnou variantou v naší nabídce je tzv. Open cocpit.


options for azub recumbents
different cranksets for azub recumbents

 

Široká škála komponentů a příslušenství


Nabízíme neuvěřitelnou škálu komponentů a doplňků. Můžete si vybrat od základních komponentů Shimano Alivio, přes Deore, nebo XT. Nechybí ani 14-ti rychlostní Rohloff. Nabizíme také SRAM Dual Drive systém, nebo převodové náboje Alfine. Nemluvíme ani o možnosti montáže elektronického řazení, nebo dokonce 18-ti rychlostní Pinion. Téměř vše co si dokážete představit je možné. Poté si můžete vybrat z nekonečného seznamu brzdových možností, klik, vidlic, plášťů, apod. Také jsme schopni postavit kolo s elekto motory BionX. Ani zdaleka zde nelze zmínit všechny možnosti a příšlušenství, které k naším lehokolům a tříkolkám nabízíme. Pokud budete potřebovat s výběrem pomoct, obratťe se na autorizovaného prodejce AZUB, nebo přímo na nás.

 


tyre options for AZUB recumbents

 

Pláště


Pláště jsou nedílnou a důležitou součástí lehokola, či tříkolky. S velmi lehkými komponenty, případným karbonovým sedlem a rychlými Durano plášti, můžete mít velmi rychlé „silniční“ kolo. S přední odpruženou vidlicí, komponenty Shimano XT a pláštěm Racing Ralph můžete mít kolo do náročného terénu. Prostě pořádného lehokolového horáka. Nebo si můžete vybrat Marathon Plus pro dálkové dobrodružné cesty. Či jednoduše proto, že nechcete stále řešit defekty na kole. Proto nabízíme tak širokou škálu pláštů, aby si vybral opravdu každý.


all different carriers on attached on AZUB recumbent

 

Nosiče


Lehokola AZUB nejsou pouze dobrými společníky pro každodenní použití, nebo kratší či delší jednodenní výlety. Naše kola najdou uplatnění i na několikadenním dobrodružství, které vyžaduje velké množství vybavení a tím pádem i zavazadel. Vyvinuli jsme systém nosičů, na který zavěsíte až šest párů postraních brašen jako Ortlieb Front or Back-Roller. Myslíme si však že nejlepší možností je použití pouze čtyř brašen, upevněných na naše expediční nosiče (Expedition extension a Super expedition carrier.) Tato možnost vám poskytne nejnižší možné těžiště a nejlepší možnou stabilitu. Jsme docela hrdí na širokou škálů naších nosičů, které vám nabizíme.


production of recumbents in The Czech Republic

Vyrobeno v České Republice


V AZUBU jsme velmi hrdí, že naprostá většina výroby a montáže našich lehokol probíhá v České Republice. Zbytek se provádí v sousedním Slovensku. Od prvního náčtrtu, pokračujíc ohybáním trubek, svařováním, až do posledního zašroubovaného šroubku. To vše v srdci Evropy!

 

Proces výroby všech částí naších rámů je řízen počítačem pomocí technologie CNC, ať už pro svařování dílů pro upevnění sedla, nebo ohnutí samotné trubky rámu. Můžete ocenit lidskou zručnost při pohledu na vizuální aspekt svařování našich lehokol. Jejich kvalita a estetika výrazně převyšuje rámy vyrobené na Taiwanu, nebo v pevninské Číně.

 

Sestava našich lehokol probíhá v sídle naší firmy. Kola sestavují zkušení mechanici, kteří se stavění lehokol a tříkolek věnují deset a více let. Každé kolo je pečlivě nastaveno podle výšky a hmotnosti jejího budoucího majitele a řádně otestováno před jeho expedicí. Proto si při objednávání nového kola můžete být jistí, že kolo které se vám dostane, bude perfektní.


ergonomic position of controlers on AZUB recumbents

 

Ergonimocká pozice řízení a brzd (Spodní řízení - USS)


 secure system of the uss

Bezpečnostní systém (USS)


Všechny modely se spodním řízením jsou vybaveny technickým systémem, který minimalizuje riziko poškození říditek v případě pádu na zem. Říditka jsou napojeny na osu řízení USS, přes speciální prokluzující systém, který umožnuje jejich otáčení, pokud spadnete. Díky této inovaci, se říditka otočí dovnitř a přesto se nepoškodí. Tento systém také umožnuje nastavit nejpohodlnější vzdálenost říditek od osy řízení (cca. o 2 cm). Proto je tento systém zařazen do IPS (Ideal Position System).


 under seat steering and its sensitivnes

 

Nepříme řízení pod sedačkou


Všechna naše lehokola mohou být vybaveny s řízením pod sedačkou (USS). Od samého počátku AZUBu, používáme nepříme řízení, nazývané také jako tzv. spojovací systém. To má za následek velkou manévrovatelnost, ostřejší zatáčení, rychlejší odezvu a lepší prožitek z jízdy, protože přední vidlice není tak blízko sedačce. Další výhodou tohoto systému je možnost nastevení citlivosti řízení. Ten je určen pro zkušené jezdce, kteří umí poznat jak moc se pootočí přední kolo, otočením říditky.


V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat! Kontakty AZUB BIKE.

Produkt / upřesnění výběru:
AZUB MINI - ležaté kolo
CENA: neuvedena

AZUB MINI můžete mít stejně jako další modely od Azubu v několika různých úrovních výbav od Shimano Alivio až po nejlepší verzi se čtrnáctirychlostní převodovkou v zadním náboji Rohloff.

Mini je nabízen jak se spodním řízením (tzv. pod sedačkou), tak s horním řízením, které daleko více připomíná klasické kolo.

AZUB Vám k tomuto lehokolu nabízí také spoustu doplňkových možností, jako je odpružená přední vidlice, kotoučové brzdy, nosič, blatníky atd. atd.

Pokud Vás zajímá kompletní ceník tohoto lehokola, kontaktujte nás, prosím, pomocí telefonu, nebo elektronické pošty.

 

 

Rám ALU
Zadní vidlice odpružená, ALU
Přední vidlice pevná a odpružená
Svařování TIG metoda
Sedlo kompozit nebo carbon, velikosti M, L a XL
Úhel sedadla 23-40°
Nastavení sedadla v délce 130 mm, výšce 50 mm, úhel 17° 
Nastavení rámu v délce 200 mm (vysunovací přední části rámu)
Kola 20" (ISO 406)
Rozvor 1110 mm
Celková výška 110 cm
Výška sezení cca 54-59 cm
Výška šlapacího středu cca 63 - 68 cm
Šířka řídítek spodní USS 60 cm, horní ASS 45 cm
Nastavení řídítek široké nastavení ve všech osách
Hmotnost asi 15 kg

 

Výrobce: AZUB

Tato značka vznikla prakticky společně se vznikem firmy AZUB BIKE. Nejdříve se jí pyšnila pouze ležatá kola, ale od minulého roku už můžete na silnicích vidět i dětské vozíky AZUB Tom a Jerry či odrážedlo AZUB Fík. Pod touto značkou bychom rádi nabízeli produkty, které dobře známe, pravidelně používáme a hlavně sami vyvíjíme. A to do nejmenších detailů tak, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu a hlavně vynikajicí poměr mezi užitnou hodnotou a cenou.

Od: Jan Szeliga25.07.2017
Dobrý den,
prosím o poslaní ceníku lehokol. Děkuji za odpověď.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,

podívejte se prosím na náš konfigurátor.
Odkaz najdete tady: http://konfigurator.azub.cz/#/

V něm najdete všechny ceny a konfigurace.

Pěkný den,
Jan Herberk
Od: Petr Kubíček23.07.2014
Dobrý den, je možné, aby tento model rostl s dítětem výměnou kol a přední vidle?
Děkuji.
P.S. Ceník můžete poslat rovnou taky...
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den. Ačkoli to název MINI může evokovat, nejedná se rozhodně o kolo pro děti, které by bylo časem třeba nějak složitě přestavovat pro vyšší jezdce. Bez speciální úpravy může na MINI jezdit dítě zhruba od 150-ti cm. Běžně si MINI vybírají jako nejuniverzálnější model, tzv. allrounder, i jezdci, kteří měří kolem dvou metrů. Je to živé sportovní kolo, které Vás proveze městským provozem stejně dobře jako terénem. U 20" je důležité kvalitní odpružení. Obecně jsou malá kola dost podceňována. Nabízí dynamiku, jsou odolná a lehká. Co se týče následných úprav lehokol změnou velikosti kol, jde vždy o zásah do geometrie kola a ovlivní to negativně jeho jízdní vlastnosti. Právě z toho důvodu má každý z našich šesti základních modelů lehokol jiný rám. Ceník zasílám emailem. S pozdravem, Milan Čtvrtník
Od: Yoshihito oda06.05.2014
Dear. My name Y.ODA. I stay in Japan.
I am very interesting this bike.
How much this one.
Azub mini.
Please tell me.

Odpověď AZUB BIKE:
Hello,
we are very glad you like our bikes. I will send you a price list in separate e-mail. You can find more information on our english web page here: www.azub.eu. Please, contact our colleague Milan Ctvrtnik at info@azub.eu for more information how to buy a recumbent in Japan. What I can say that the final price incl. shipping but without VAT and duty is about what you see in the price list.

Have a nice day,
Honza Galla
Od: Gabriel09.03.2014
Môžete mi poslať prosím Vás cenník ?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,

Aktuální ceník lehokol a tříkolek AZUB najdete ve zvláštním emailu.
S pozdravem,
Milan Čtvrtník
Od: Robert08.11.2013
Dobrý den. Prosím o zaslání ceníku lehokol. Děkuji a přeji pěkný den.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník s informacemi pro kofiguraci Vám posíláme emailem. Přeji hezký den. za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: azub mini12.10.2013
vivo en chile, sudamerica y quiero comprar una azub mini, pero mi pregunta si realizan envio a chile.
Odpověď AZUB BIKE:
Hallo,
we are very glad you like our bikes. We ship them all around the world and we have needed skills to do that. We need to know complete specification, color, accessories, full address, telephone number etc. to be able to prepare an offer for you.

If you have any question, feel free to contact me again.
Best regards,
Honza Galla
Od: Vojtěch Šikola22.07.2013
mám u vás objednanou 3kolku a některé známé to zaujalo tak mi proaím pošlete ceník 2kolek

předem děkuji s pozdravem Vojtěch Šikola
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, mailem odesíláme ceník všech typů lehokol AZUB.
Přeji hezký den.
Aleš Zemánek - AZUB bike
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Naposledy prohlížené
Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím