AZUB MAX - ležaté kolo

AZUB MAX - ležaté kolo
Rám: ALU
Kola: 26"
Hmotnost: od 16 kg

Při konstrukci lehocipedu AZUB MAX jsme využili dlouholeté zkušenosti z produkce lehokol AZUB 1 až 4. Vznikl tak unikátní lehociped, který spojuje výborné jízdní vlastnosti lehokola a výhodu menšího valivého odporu u velkého předního kola.

Na silnici nabízí výhodnější aerodynamickou polohu a menší valivý odpor, což zrychluje jízdu.

Samozřejmostí je IPS - Ideal Position System umožňující ideální nastavení polohy sedačky.

Vlastnosti modelu MAX:

  • menší aerodynamický odpor dělá lehokolo Azub MAX rychlejším
  • větší přední kolo zlepšuje průchodnost rozbitými povrchy a snižuje přenos rázů od silnice
  • stačí jen jeden rozměr náhradní duše
  • dobrá skladnost - délka modelu AZUB MAX je jen o málo delší než délka trekkingového kola
  • unikátní nastavitelnost

AZUB MAX je vybaven:


Zadní asymetrická vidlice

 

Design naší zadní asymetrické vidlice jsme poprvé představili na SPEZI 2007. (Největší veletrh alternativní cyklistiky na světě.) Není to však vybavení na pouhé vystavování. Funkčnost vidlice můžete zažít na vlastní kůži! Vidlice je kompatibilní s modelovou řadou Mini, SIX a MAX.

Poloměr zadní asymetrické vidlice dává dostatek prostoru pro pohyblivou řetězovou kladku, která eliminuje tzv. Pogo efekt (postranní rozkývání lehocipedu při rytmickém šlapání, nebo použití větší síly) a v podstatě zlepšuje hladké otáčení řetězu. Rovnováha a vlastnosti konstrukce lehokola, jsou zajištěny poloměrem zadního tlumiče, vkládaného v opačném směru.

Celá zadní vidlice je vyrobena ze speciálně navržených tenkostěnných trubek AL 7020. To vidlici dává dvě důležité vlastnosti: tuhost a velmi nízkou hmotnost. Vyměnitelná patka rámu je typickou vlastností vidlice u všech modelů lehokol AZUB.


moving idler on recumbents

Stranově posuvná kladka

 

Eliminovali jste tzv. Pogo efekt, přidáním řetězové posuvné kladky na naše modely z řady Top Line. Mimoto je kladka umístěna na osu z vysoce kvalitní nerezové oceli, která umožnuje hladký průchod řetězu podle řazení. Toto technické řešení výrazně prodlužuje životnost řetězu a snižuje jeho odpor, oproti variantě s pevnou osou.


super over sized recumbent frame

Super-oversized hlavní rámová trubka


AZUB rámy jsou snadno rozpoznatelné díky jejich centrální rámové trubce, na které jsou namontovány všechny hlavní prvky kola. Ať už se jedná o hlavové složení s přední vidlicí, sedačku, zadní vidlici, či širokou škálu turistických nosičů. Toto řešení poskytuje nejen maximílní tuhost a pevnost celé konstukce kola, tedy stabilitu kola při jízdě, ale především tolik důležitou velkou nosnost naších zadních nosišů. To oceníte především s plně naloženým kolem, protože hmotnost nákladu nijak neovlivní jízdní vlastnosti lehokola.


ideal position system of azub recumbents

IPS - Ideal Position System – Ideální poloha jezdce


Tento systém proslavil AZUB již od jeho založení v roce 2000. Systém umožňuje jezdci najít správnou pozici pro pohodlnou jízdu na lehokole, pomocí několika nastavitelných poloh na sedadle. Jezdec si může přizpůsobit sedačku ve čtyřech směrech se správným náklonem, najít ideální polohu pro řízení a v neposlední řadě prodloužit / zkrátit délku rámu.


sliding seat bracket

Posuvný držák sedačky


Posuvný držák je náš
nový systém pro okamžité posování sedačky na hlavní rámové trubce, který najdete u všech modelů lehokol a tříkolek. Tento systém představuje další rozvoj našeho IPS systému. (Ideal Position System) Posuvný držák sedačky umožnuje rychle nastavení pozice sedačky s milimetrovou přesností.

 

Abychom usnadnili zacházení, umístili jsme na rám posuvnou lištu, která zabraňuje nastavení držáku do nesprávné polohy. Manipulace s držákem probíhá skrz dva rychloupínáky. Horní upínák uvolňuje sedačku, dolní umožnuje pohyb sedačky po rámové trubce.

 

Držák je vyroben z vysoce odolného plastu, vyztužen skelnými vlákny. Před uvedením do prodeje byl testován v plném provozu dlouhé měsíce. Technologii používáme v rámci naší vlastní produkce, která zaručuje minimální poškrábání rámu i při častém posouvání.


 above seat steering foir azub recumbents - ASS
under seat steering for recumbents - uss
open cocpit steering - OC for recumbents

3 typy řízení


Můžete si vybrat z tří odlišných typů řízení lehokola. Prvním typem je horní řízení (ASS). Říditka jsou sklápějící pro pohodlnější nasedání na lehokolo. Tento typ řízení také umožnuje namontování super expedičního nosiče. Dalším typem je spodní řízení (USS). Poslední možnou variantou v naší nabídce je tzv. Open cocpit.


 
under seat steering for recumbents - uss

26“ nebo 24“ kola


Hned na začátku je dobré zmínit, že AZUB Max není lehokolo pro malé jezdce. Spodní výška sedla je poměrně vysoká, zejména tak u přední odpružené vidlice. Je obtížné na kolo vylézt, tak z kola slézt a jízda v náročnějším terénu dělá malým jezdcům časté problémy. Proto nabízíme AZUB Max i s 24“ koly. Tím se výrazně zmenšuje spodní výška sedačky a kolo můžou s radostí využívat jezdci menší než 175 cm. Pokud si nejste jisti jakou velikost kol zvolit, neváhejte se obrátit na autorizované prodejce AZUB, nebo přímo na nás.


options for azub recumbents
different cranksets for azub recumbents

 

Široká škála komponentů a příslušenství


Nabízíme neuvěřitelnou škálu komponentů a doplňků. Můžete si vybrat od základních komponentů Shimano Alivio, přes Deore, nebo XT. Nechybí ani 14-ti rychlostní Rohloff. Nabizíme také SRAM Dual Drive systém, nebo převodové náboje Alfine. Nemluvíme ani o možnosti montáže elektronického řazení, nebo dokonce 18-ti rychlostní Pinion. Téměř vše co si dokážete představit je možné. Poté si můžete vybrat z nekonečného seznamu brzdových možností, klik, vidlic, plášťů, apod. Také jsme schopni postavit kolo s elekto motory BionX. Ani zdaleka zde nelze zmínit všechny možnosti a příšlušenství, které k naším lehokolům a tříkolkám nabízíme. Pokud budete potřebovat s výběrem pomoct, obratťe se na autorizovaného prodejce AZUB, nebo přímo na nás.

 


tyre options for AZUB recumbents

 

Pláště


Pláště jsou nedílnou a důležitou součástí lehokola, či tříkolky. S velmi lehkými komponenty, případným karbonovým sedlem a rychlými Durano plášti, můžete mít velmi rychlé „silniční“ kolo. S přední odpruženou vidlicí, komponenty Shimano XT a pláštěm Racing Ralph můžete mít kolo do náročného terénu. Prostě pořádného lehokolového horáka. Nebo si můžete vybrat Marathon Plus pro dálkové dobrodružné cesty. Či jednoduše proto, že nechcete stále řešit defekty na kole. Proto nabízíme tak širokou škálu pláštů, aby si vybral opravdu každý.


all different carriers on attached on AZUB recumbent

 

Nosiče


Lehokola AZUB nejsou pouze dobrými společníky pro každodenní použití, nebo kratší či delší jednodenní výlety. Naše kola najdou uplatnění i na několikadenním dobrodružství, které vyžaduje velké množství vybavení a tím pádem i zavazadel. Vyvinuli jsme systém nosičů, na který zavěsíte až šest párů postraních brašen jako Ortlieb Front or Back-Roller. Myslíme si však že nejlepší možností je použití pouze čtyř brašen, upevněných na naše expediční nosiče (Expedition extension a Super expedition carrier.) Tato možnost vám poskytne nejnižší možné těžiště a nejlepší možnou stabilitu. Jsme docela hrdí na širokou škálů naších nosičů, které vám nabizíme.


production of recumbents in The Czech Republic

Vyrobeno v České Republice


V AZUBU jsme velmi hrdí, že naprostá většina výroby a montáže našich lehokol probíhá v České Republice. Zbytek se provádí v sousedním Slovensku. Od prvního náčtrtu, pokračujíc ohybáním trubek, svařováním, až do posledního zašroubovaného šroubku. To vše v srdci Evropy!

 

Proces výroby všech částí naších rámů je řízen počítačem pomocí technologie CNC, ať už pro svařování dílů pro upevnění sedla, nebo ohnutí samotné trubky rámu. Můžete ocenit lidskou zručnost při pohledu na vizuální aspekt svařování našich lehokol. Jejich kvalita a estetika výrazně převyšuje rámy vyrobené na Taiwanu, nebo v pevninské Číně.

 

Sestava našich lehokol probíhá v sídle naší firmy. Kola sestavují zkušení mechanici, kteří se stavění lehokol a tříkolek věnují deset a více let. Každé kolo je pečlivě nastaveno podle výšky a hmotnosti jejího budoucího majitele a řádně otestováno před jeho expedicí. Proto si při objednávání nového kola můžete být jistí, že kolo které se vám dostane, bude perfektní.


ergonomic position of controlers on AZUB recumbents

 

Ergonimocká pozice řízení a brzd (Spodní řízení - USS)


 secure system of the uss

Bezpečnostní systém (USS)


Všechny modely se spodním řízením jsou vybaveny technickým systémem, který minimalizuje riziko poškození říditek v případě pádu na zem. Říditka jsou napojeny na osu řízení USS, přes speciální prokluzující systém, který umožnuje jejich otáčení, pokud spadnete. Díky této inovaci, se říditka otočí dovnitř a přesto se nepoškodí. Tento systém také umožnuje nastavit nejpohodlnější vzdálenost říditek od osy řízení (cca. o 2 cm). Proto je tento systém zařazen do IPS (Ideal Position System).


 under seat steering and its sensitivnes

 

Nepříme řízení pod sedačkou


Všechna naše lehokola mohou být vybaveny s řízením pod sedačkou (USS). Od samého počátku AZUBu, používáme nepříme řízení, nazývané také jako tzv. spojovací systém. To má za následek velkou manévrovatelnost, ostřejší zatáčení, rychlejší odezvu a lepší prožitek z jízdy, protože přední vidlice není tak blízko sedačce. Další výhodou tohoto systému je možnost nastevení citlivosti řízení. Ten je určen pro zkušené jezdce, kteří umí poznat jak moc se pootočí přední kolo, otočením říditky.


V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat! Kontakty AZUB BIKE.

Produkt / upřesnění výběru:
AZUB MAX - ležaté kolo
CENA: neuvedena

AZUB MAX můžete mít stejně jako další modely od Azubu v několika různých úrovních výbav od Shimano Alivio až po nejlepší verzi se čtrnáctirychlostní převodovkou v zadním náboji Rohloff.

Max je nabízen jak se spodním řízením (tzv. pod sedačkou), tak s horním řízením, které daleko více připomíná klasické kolo.

AZUB Vám k tomuto lehokolu nabízí také spoustu doplňkových možností, jako je odpružená přední vidlice, kotoučové brzdy, nosič, blatníky atd. atd.

Pokud Vás zajímá kompletní ceník tohoto lehokola, kontaktujte nás, prosím, pomocí telefonu, nebo elektronické pošty.

 

Rám ALU
Zadní vidlice odpružená, ALU
Přední vidlice pevná a odpružená
Svařování TIG metoda
Sedlo kompozit nebo carbon, velikosti M, L a XL
Úhel sedadla 23-40°
Nastavení sedadla v délce 130 mm, výšce 50 mm, úhel 17° 
Nastavení rámu v délce 200 mm (vysunovací přední části rámu)
Kola 26" (ISO 559)
Rozvor 1090 mm
Celková výška 120 cm
Výška sezení cca 65-70 cm
Výška šlapacího středu cca 78-88 cm
Šířka řídítek spodní USS 60 cm, horní ASS 45 cm
Nastavení řídítek široké nastavení ve všech osách
Hmotnost asi 16 kg

 

Výrobce: AZUB

Tato značka vznikla prakticky společně se vznikem firmy AZUB BIKE. Nejdříve se jí pyšnila pouze ležatá kola, ale od minulého roku už můžete na silnicích vidět i dětské vozíky AZUB Tom a Jerry či odrážedlo AZUB Fík. Pod touto značkou bychom rádi nabízeli produkty, které dobře známe, pravidelně používáme a hlavně sami vyvíjíme. A to do nejmenších detailů tak, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu a hlavně vynikajicí poměr mezi užitnou hodnotou a cenou.

Od: Zdeno Putovný21.02.2018
Dobry den:Rad by som sa opytal na cenu tohto lehokola,popripade aj cennik by mi pomohol.Mam 185cm.Dakujem
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,

navštivte prosím náš online konfigurátor na této adrese: http://konfigurator.azub.cz/#/bike/3468
V něm si můžete kolo nakonfigurovat a zkontrolovat si cenu.
Hezký den, Jan Herberk
Od: Jan Sedláček23.10.2017
Dobrý večer.
Mám 188cm a 120kg. A mám dva dotazy:
1. uveze mě to kolo?
2. Jak velkou sedačku potřebuji?

Děkuji za odpověď.
Jan Sedláček
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,

Naximální přípustná hmotnost jezdce+vybavení je 125kg.
Váha tedy problém není.
Vaše výška také ne. Nejvhodnější bude sedačka velikosti XL.

S pozdravem,
Jan Herberk
Od: Ján Karola26.06.2014
Dobrý deň ,rád by som sa opýtal na cenu lehokola max, mám 175 cm výšku
ďakujem
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
175 cm je pro standardního MAXe na 26" kolech dost limitní výška. Doporučujeme raději 180 cm. A nebo ve vašem případě 24" kola. Jde o to, že kolo je poměrně hodně vysoké a hůře se na něj nasedá a sesedá. Pak jde také o rychlé zastavování a rozjezdy v náročnějších podmínkách.

Většina členů AZUB týmu jezdí na AZUBu MINI s 20" koly. A to i v náročnějším terénu. Včetně našeho 195 cm vysokého konstruktéra Tomáše :-)

Pro další informace ohledně důvodů pro menší kola, či jiný model, nás raději kontaktujte e-mailem.

Ceník posílám e-mailem.

Za AZUB tým, Honza Galla
Od: Pavel ŠVEC28.03.2014
Dobrý den,

chci vás požádat o zaslání ceníku a konfigurace pro model Azub MAX.

Děkuji.

Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
děkujeme za zájem o lehokolo AZUB MAX.
Ve zvláštním emailu zasílám kompletní ceník lehokol a tříkolek AZUB.
S pozdravem,
Milan Čtvrtník
Od: Peter Kassai22.12.2013
Dobry den, rad by som zystil orientacne ceny lahobyciklov, nielen Maxa. Dakujem s pozdravom Kassai
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník Vám posíláme ve zvláštním emailu i s pokyny pro konfiguraci kola. Přeji hezký den. Za Azub team, Petr Hebeda.
Od: Josef Kachlík26.11.2013
Začínám se zajímat nákupem Vašich lehokol pro rodinu, popřípadě i pro zaměstnance naší ZOO. Mohl bych od Vás prosím dosatat ceník Vašich výrobků ? Předem děkuji a přeji pěkný den. Josef Kachlík
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
ceník s pokyny pro konfiguraci kola, vám posíláme ve zvláštním emailu. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Michal Krulikovský11.08.2013
Dobrý deň, mám záujem o toto lehokolo,v akej cene sa pohybuje?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
díky za Váš zájem. E-mailem Vám posílám ceník.
S pozdravem Aleš Zemánek
Od: Krásny Jozef02.04.2013
Dobrý večer.Mám záujem o Azub max ale mám zdravotné problémy a tak som si neistý vo výbere.Mám problémy s krýžami a s kolenom.Bol som zvyknutý jazdit svižnejším štýlom,ale zdravotné problémy mi to neumožnujú .Potreboval by som poradiť či by toto lehokolo bolo vhodné.Ak áno tak poprosím zaslať podrobnosti a cenu s klasickým riadením .Ďakujem s pozdravom Krásny
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, lehokolo namáhá tělo výrazně méně než klasické kolo. Z jízdy Vás bolí pouze nohy protože je potřeba přece jen šlapat. Namáhání páteře je výrazně menší, protože váha je rozložena na velké ploše skloněné sedačky. Při použití SPD se snadněji naučíte šlapat "do kulata" protože nepracujete s váhou vlastního těla a tím šetřit klouby. Na lehokole se doporučuje jezdit frekvnčně nikoliv silově a tak šetřit klouby ( kolena, kyčle, kotníky. Přeji hezký den. za Azub team, Petr Hebeda.
Od: Jakub Hurbanič29.03.2013
Dobrý den, rád by som sa Vás spýtal na orientačnú cenu tohto lehocipedu.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ceník s popisem jak konfigurovat kolo Vám posíláme emailem zvlášť. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Naposledy prohlížené
Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím