AZUB Apus - lehokolo

AZUB Apus - lehokolo
Rám: ALU
Kola: 20 / 26"
Hmotnost: od 16 kg

Typická evropská konstrukce lehokola s 20" předním a 26" zadním kolem, se kterou AZUB začínal v roce 1999. Nástupce téměř legendární AZUB "čtverky". Toto kolo je ideální pro lidi, kteří jsou příliš malí na to aby pohodlně jezdili na dvou 26". Naopak ve srovnání s AZUB Mini a Bufo, budete sedět trošku výše a mít lepší výhled do okolí. Pohodlné, příjemné, turistické ležaté kolo pro každodenní použití, či výlety.

Výhody lehokola AZUB Apus:

  • snadné použití
  • pedály a sedlou jsou ve stejné výšce,  která umožnuje snadné řízení a rychlé rozjezdy, takže i v městském provozu může být jízda zábavná a pohodlná
  • skvělé kolo pro dojezd do práce.

 

AZUB Apus je vybaven:

super over sized recumbent frame

Super-oversized hlavní rámová trubka


AZUB rámy jsou snadno rozpoznatelné díky jejich centrální rámové trubce, na které jsou namontovány všechny hlavní prvky kola. Ať už se jedná o hlavové složení s přední vidlicí, sedačku, zadní vidlici, či širokou škálu turistických nosičů. Toto řešení poskytuje nejen maximílní tuhost a pevnost celé konstukce kola, tedy stabilitu kola při jízdě, ale především tolik důležitou velkou nosnost naších zadních nosišů. To oceníte především s plně naloženým kolem, protože hmotnost nákladu nijak neovlivní jízdní vlastnosti lehokola.


ideal position system of azub recumbents

IPS - Ideal Position System – Ideální poloha jezdce


Tento systém proslavil AZUB již od jeho založení v roce 2000. Systém umožňuje jezdci najít správnou pozici pro pohodlnou jízdu na lehokole, pomocí několika nastavitelných poloh na sedadle. Jezdec si může přizpůsobit sedačku ve čtyřech směrech se správným náklonem, najít ideální polohu pro řízení a v neposlední řadě prodloužit / zkrátit délku rámu.


sliding seat bracket

Posuvný držák sedačky


Posuvný držák je náš
nový systém pro okamžité posování sedačky na hlavní rámové trubce, který najdete u všech modelů lehokol a tříkolek. Tento systém představuje další rozvoj našeho IPS systému. (Ideal Position System) Posuvný držák sedačky umožnuje rychle nastavení pozice sedačky s milimetrovou přesností.

 

Abychom usnadnili zacházení, umístili jsme na rám posuvnou lištu, která zabraňuje nastavení držáku do nesprávné polohy. Manipulace s držákem probíhá skrz dva rychloupínáky. Horní upínák uvolňuje sedačku, dolní umožnuje pohyb sedačky po rámové trubce.

 

Držák je vyroben z vysoce odolného plastu, vyztužen skelnými vlákny. Před uvedením do prodeje byl testován v plném provozu dlouhé měsíce. Technologii používáme v rámci naší vlastní produkce, která zaručuje minimální poškrábání rámu i při častém posouvání.


 above seat steering foir azub recumbents - ASS
under seat steering for recumbents - uss
open cocpit steering - OC for recumbents

3 typy řízení


Můžete si vybrat z tří odlišných typů řízení lehokola. Prvním typem je horní řízení (ASS). Říditka jsou sklápějící pro pohodlnější nasedání na lehokolo. Tento typ řízení také umožnuje namontování super expedičního nosiče. Dalším typem je spodní řízení (USS). Poslední možnou variantou v naší nabídce je tzv. Open cocpit.


options for azub recumbents
different cranksets for azub recumbents

 

Široká škála komponentů a příslušenství


Nabízíme neuvěřitelnou škálu komponentů a doplňků. Můžete si vybrat od základních komponentů Shimano Alivio, přes Deore, nebo XT. Nechybí ani 14-ti rychlostní Rohloff. Nabizíme také SRAM Dual Drive systém, nebo převodové náboje Alfine. Nemluvíme ani o možnosti montáže elektronického řazení, nebo dokonce 18-ti rychlostní Pinion. Téměř vše co si dokážete představit je možné. Poté si můžete vybrat z nekonečného seznamu brzdových možností, klik, vidlic, plášťů, apod. Také jsme schopni postavit kolo s elekto motory BionX. Ani zdaleka zde nelze zmínit všechny možnosti a příšlušenství, které k naším lehokolům a tříkolkám nabízíme. Pokud budete potřebovat s výběrem pomoct, obratťe se na autorizovaného prodejce AZUB, nebo přímo na nás.

 


tyre options for AZUB recumbents

 

Pláště


Pláště jsou nedílnou a důležitou součástí lehokola, či tříkolky. S velmi lehkými komponenty, případným karbonovým sedlem a rychlými Durano plášti, můžete mít velmi rychlé „silniční“ kolo. S přední odpruženou vidlicí, komponenty Shimano XT a pláštěm Racing Ralph můžete mít kolo do náročného terénu. Prostě pořádného lehokolového horáka. Nebo si můžete vybrat Marathon Plus pro dálkové dobrodružné cesty. Či jednoduše proto, že nechcete stále řešit defekty na kole. Proto nabízíme tak širokou škálu pláštů, aby si vybral opravdu každý.


all different carriers on attached on AZUB recumbent

 

Nosiče


Lehokola AZUB nejsou pouze dobrými společníky pro každodenní použití, nebo kratší či delší jednodenní výlety. Naše kola najdou uplatnění i na několikadenním dobrodružství, které vyžaduje velké množství vybavení a tím pádem i zavazadel. Vyvinuli jsme systém nosičů, na který zavěsíte až šest párů postraních brašen jako Ortlieb Front or Back-Roller. Myslíme si však že nejlepší možností je použití pouze čtyř brašen, upevněných na naše expediční nosiče (Expedition extension a Super expedition carrier.) Tato možnost vám poskytne nejnižší možné těžiště a nejlepší možnou stabilitu. Jsme docela hrdí na širokou škálů naších nosičů, které vám nabizíme.


production of recumbents in The Czech Republic

Vyrobeno v České Republice


V AZUBU jsme velmi hrdí, že naprostá většina výroby a montáže našich lehokol probíhá v České Republice. Zbytek se provádí v sousedním Slovensku. Od prvního náčtrtu, pokračujíc ohybáním trubek, svařováním, až do posledního zašroubovaného šroubku. To vše v srdci Evropy!

 

Proces výroby všech částí naších rámů je řízen počítačem pomocí technologie CNC, ať už pro svařování dílů pro upevnění sedla, nebo ohnutí samotné trubky rámu. Můžete ocenit lidskou zručnost při pohledu na vizuální aspekt svařování našich lehokol. Jejich kvalita a estetika výrazně převyšuje rámy vyrobené na Taiwanu, nebo v pevninské Číně.

 

Sestava našich lehokol probíhá v sídle naší firmy. Kola sestavují zkušení mechanici, kteří se stavění lehokol a tříkolek věnují deset a více let. Každé kolo je pečlivě nastaveno podle výšky a hmotnosti jejího budoucího majitele a řádně otestováno před jeho expedicí. Proto si při objednávání nového kola můžete být jistí, že kolo které se vám dostane, bude perfektní.


ergonomic position of controlers on AZUB recumbents

 

Ergonimocká pozice řízení a brzd (Spodní řízení - USS)


 secure system of the uss

Bezpečnostní systém (USS)


Všechny modely se spodním řízením jsou vybaveny technickým systémem, který minimalizuje riziko poškození říditek v případě pádu na zem. Říditka jsou napojeny na osu řízení USS, přes speciální prokluzující systém, který umožnuje jejich otáčení, pokud spadnete. Díky této inovaci, se říditka otočí dovnitř a přesto se nepoškodí. Tento systém také umožnuje nastavit nejpohodlnější vzdálenost říditek od osy řízení (cca. o 2 cm). Proto je tento systém zařazen do IPS (Ideal Position System).


 under seat steering and its sensitivnes

 

Nepříme řízení pod sedačkou


Všechna naše lehokola mohou být vybaveny s řízením pod sedačkou (USS). Od samého počátku AZUBu, používáme nepříme řízení, nazývané také jako tzv. spojovací systém. To má za následek velkou manévrovatelnost, ostřejší zatáčení, rychlejší odezvu a lepší prožitek z jízdy, protože přední vidlice není tak blízko sedačce. Další výhodou tohoto systému je možnost nastevení citlivosti řízení. Ten je určen pro zkušené jezdce, kteří umí poznat jak moc se pootočí přední kolo, otočením říditky.


V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat! Kontakty AZUB BIKE.

Produkt / upřesnění výběru:
AZUB Apus - lehokolo
CENA: neuvedena
Rám ALU
Zadní vidlice odpružená, ALU
Přední vidlice pevná a odpružená
Svařování TIG metoda
Sedlo kompozit nebo carbon, velikosti M, L a XL
Úhel sedadla 23-40°
Nastavení sedadla v délce 120 mm, výšce 40 mm, úhel 17° 
Nastavení rámu v délce 200 mm (vysunovací přední části rámu)
Kola 20" and 26"
Rozvor 1050 mm
Celková výška 115 cm
Výška sezení cca 58-63 cm
Výška šlapacího středu cca 62-66 cm
Šířka řídítek spodní USS 60 cm, horní ASS 45 cm
Nastavení řídítek široké nastavení ve všech osách
Hmotnost asi 16 kg

Výrobce: AZUB

Tato značka vznikla prakticky společně se vznikem firmy AZUB BIKE. Nejdříve se jí pyšnila pouze ležatá kola, ale od minulého roku už můžete na silnicích vidět i dětské vozíky AZUB Tom a Jerry či odrážedlo AZUB Fík. Pod touto značkou bychom rádi nabízeli produkty, které dobře známe, pravidelně používáme a hlavně sami vyvíjíme. A to do nejmenších detailů tak, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu a hlavně vynikajicí poměr mezi užitnou hodnotou a cenou.

Od: Lena P07.08.2016
Dobrý, Prosím Vás, bicykel Mini by bol vhodný pre dieťa 130cm vysoké? Pre mna (170cm) by bolo aké lehokolo najvhodnejšie? Jazdíme po meste + výlety po lese.Poprosím vás ešte o cenník.
ďakujem.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
těch 130cm je ještě pořád dost málo. Chtělo by to vyzkoušet. Hodně záleží na délce nohou a schopnosti jezdce. Jinak nic nižšího asi opravdu nemáme. Pro vás na 170 cm by připadaly do úvahy modely Mini, Bufo, SIX a Apus. I na modelu MINI či Bufo mohou jezdit vysocí lidé. Kupříkladu náš konstruktér, který má téměř 2 metry jezdí na MINI. Stejně tak já se 185 cm či moje stejně vysoká žena.

Ceník posílám e-mailem. Velice doporučuji návštěvu u nás a vyzkoušení.
Přeji krásný den,
Honza Galla
Od: Lubomir30.07.2014
Prosím o zaslanie cenníku. Ak by som si chcel vaše kolo vyskúšať (Apus, Max alebo Ibex) aká je cena na niekoľko hodinové zapožičanie a čo by ste mi odporučili. 180 cm / 85 kg 40% asfalt + 60% poľné a lesné cesty, prevažne ľahšia batožina.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den. Děkujeme za zájem o naše lehokola. Vyzkoušet si je je možné v Uherském Brodě kterýkoli všední den. Dobré je svoji návštěvu předem telefonicky ohlásit, abychom s Vámi počítali a měli kola nachystaná. Co se týče výběru konkrétního modelu, záleží na tom, co od kola očekáváte. Pro příjemné turistické svezení jsou vhodné modely SIX a Apus, lehokola s dvěma 20" koly jsou nejlepšími "allroundery", na kolech 26/26 může mít i jezdec Vaší výšky problém s nastupováním a bezpečným zastavováním v náročnějším terénu nebo městském provozu, při jízdě lehkým terénem, kdy sednete a jedete a jedete... zase velká kola oceníte. Ideální je vše vyzkoušet. Kola na testovací jízdy zapůjčujeme zdarma. Ceník zasílám emailem. S pozdravem, Milan Čtvrtník
Od: Ondrej Staňo23.06.2014
Dobrý deň. Pred 2 mesiacmi som otvoril predajnu bicyklov v Seni pri Košiciach. Na výstave v Budapesti ma zaujali elektrobiky,a aj lehokola.Do budúcna určite zaradím do ponuky elektrokola, ale možno aj lehokola. Budúci mesiac sa chystám do Budapesti vyskúšať lehokolo na túre, a potom uvidím, či ma osloví. Ak áno, určite sa ozvem, prípadne ak budem mať cestu na západné Slovensko, tak Vás navštívím osobne. Inak bol som na jeseň na výstave Bike BRNO, ktorú ale medzitým zrušili. Aby som mal predstavu o cenách, poprosil by som MOC, prípadne ak je to možné aj VOC, ak nie, tie by sme poriešili pri mojej osobnejh návšteve. Ďakujem Ondrej.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
obchodní informace vám posíláme v e-mailu.

Za AZUB tým Honza Galla
Od: Pavel BEČKA12.05.2014
Dobrý den,
lze na AZUB 3 namontovat kotoučovou brzdu (k zadnímu kolu)?
Se změnou náboje počítám.
Děkuji, Bečka
P.S.: Mohl bych poprosit o aktuální ceník lehokol?
Děkuji, P.B.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
na AZUB 3 kotoučová brzda dozadu namontovat nejde. I naše Mainstream line kola, tedy Apus, Ibex a Bufo mají v současnoti zadní vidlice bez navářek na kotouče. Jen v případě, že si s tímto modelem kotouč objednáte, navářky tam samozřejmě jsou.

Pokud budete mít jakýkoliv jiný dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Za AZUB tým, Honza Galla.
Od: Mirek Surdyn07.05.2014
Hello,

I am 170 cm height, and I am commuting 25 km everyday, 30 % in city traffic. What bike (not from TopLIne) I should buy?I think about Apus, if it not to tall , could you please send me price list?
Best regards, Mirek, POland
Odpověď AZUB BIKE:
Hello,
we send you a price list in separate e-mail. The Apus as well as Bufo seems to be OK. Ibex would be too tall for you for every day use in the traffic. If you need more information, please, feel free to contact our colleague Milan Čtvrtník at info@azub.eu.

Have a nice day,
Honza Galla
Od: johnvaclav21.04.2014
můžete mi poslat cenik leho kol dekuju jonh venca
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
Děkujeme za zájem o lehokola AZUB.
Kompletní ceník pro rok 2014 najdete v emailu.
S pozdravem, Milan Čtvrtník
Od: Václav Štrof13.04.2014
Dobrý den. Koupi lehokola zvažuji již dlouho. Bohužel nemám v tomhle ohledu žádné zkušenosti. Nabízíte možnost třeba zapůjčení lehokola, abych si to zkusil a zjistil,jestli je to volba pro mě? Nabízíte také second hand lehokola? Děkuji za odpověď
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
Děkujeme za zájem o naše lehokola. Osobně si lehokolo vyzkoušet je rozhodně tím nejlepším začátkem.
Můžete nás po předchozí domluvě navštívit kterýkoli pracovní den přímo u nás v Uherském Brodě, na kole se projet po blízké cyklostezce, případně si ho vypůjčit i na delší výlet. Občas vyprodáváme právě lehokola určená pro testování a výstavy, ale poptávka značně převyšuje nabídku a pořídit ojeté lehokolo lze tedy pouze s nutnou dávkou štěstí a trpělivosti.
S pozdravem,Milan Čtvrtník
Od: Petr Němec31.03.2014
Dobrý den, mohl bych poprosit o ceník na mail?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
ceník lehokol a tříkolek AZUB pro rok 2014 najdete v emailu.
S pozdravem,
Milan Čtvrtník
Od: Libor Kastner06.05.2013
Dobrý den, rád bych se zeptal zda je možnost si kolo nakonfigurovat dle svých potřeb, a jaká je maximální nosnost rámu. Děkuji
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, nosnost našich lehokol a tříkolek je 120 kg. Přeji hezký den. Za Azub team, Petr Hebeda
Od: Martin Seginak25.04.2013
Dobry den,chcem sa opytat ci predavate iba samotne ramy lehokola,vdaka
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, ano prodáváme tzv. rámové sety. Rámový set obsahuje vše co nelze běžně pořídit v cykloobchodě ( rám, sedačka, vedení řetězu, řidítka. Ceník lehokol Vám posíláme ve zvláštním emailu s popisem. Rámové sety jsou v prvním sloupci. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Naposledy prohlížené
Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím