SON EDELUX II - dynamové světlo

SON EDELUX II - dynamové světlo
Hmotnost: 85 g
Záruka: 5 let

Špičkové dynamové přední světlo s největší svítivostí mezi sériově vyráběnými světly.
V hliníkovém "obalu" se skrývá supersvítivá dioda, výborná optika a sensor pro automatické zapnutí při nedostatečném světle.
S tímto světlem nebudete jen viděni, ale budete vidět. A moc dobře!

Podívejte se na grafy.

Ve stříbrném, černém nebo červeném provedení.

Materiál: Aluminium 6082 T6

Doporučujeme v kombinaci se SON dynamo v náboji.

 

 
Produkt / upřesnění výběru:
Počet kusů: Snížit početZvýšit počet
CENA: 3790,-Kč
         
SONDelux - dynamo v náboji
SONDelux - dynamo v náboji
         

 

 

 

 

Výrobce: SON

Hlavní duší této značky je Wilfried Schmidt a společnost se správně jmenuje "Wilfried Schmidt Maschinenbau". Son pak ve zkratce znamená "Schmidts Original  Nabendynamo". V této malé německé firmě vznikají ta nejlepší nábojová dynama světa. Nenajdete dynamo, které by mělo menší odpor a bylo kvalitnějším zdrojem elektrické energie na kole. Tato dynama jsou známá nejen mezi dálkovými cyklisty a lidmi, kteří každodenně jezdí na kole do práce, ale používá je i spousta bežných kolařů, kteří se nechtěji starat, zda zapoměli, či nezapoměli doma blikačky a jestli jim fungují baterie.

Od: Zdeněk28.02.2015
Dobrý den,
píšete, že se jedná o novinku od SONu.
Obrázek však je ze staršího typu EDELUX a Váš text neuvádí typ EDELUX II, který je novinkou.
Co vlastně nabízíte?
Rozdíl u světel je značný a důležitý pro nákup.
Díky za odpověď
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
světla dovážíme pravidelně po celý rok a model II nám začal automaticky chodit místo předchozího. Stříbrné provedení máme již pouze II. Černé a červené máme ještě i starší modely.
Obrázek se liší pouze v nepodstatných detailech jako je popis. Výrobce zachoval výborně fungující konstrikci světla změnil pouze emitor a příslušnou optiku.
Neváhejte nás kontaktovat s případnými dotazy.
Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Zdeněk20.02.2015
Dobrý den,
pokud se odvoláváte v jedné z Vaší odpovědi na německého výrobce (kvalita = cena)je také záruka 5 let jako na německém trhu ?
Děkuji za odpověď
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
ano záruka je 5 let stehjně jako v Německu.
Výrobce si to může dovolit, protože za 6 let jsme řešili 1 slovy jednu reklamaci.
Přeji hezký den.
Za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Marian03.02.2015
Dobrý deň.Mal by som záujem o dynamové svetlo SON EDELUX so zaslaním na Slovensko ale je mi príliš drahé.Vedeli by ste mi poskytnúť na tento výrobok zlavu?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
světlo Edelux, je špičkový výrobek německé výrobce, vyráběný v Německu. Proto je cena taková jaká je. Na Slovensko posíláme zdarma službou DHL.
Přeji hezký den.
Za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Marián10.08.2014
Dobrý deň mám pár otázok ohľadom svetla. Na poslednom obrázku je svetlo aj s odrazovým sklíčkom, že či to je k tomu a v popise nieje uvedené či má svetlo funkciu krátkodobého svietenia aj po zastavení bicykla. A ešte jedna či je to možné pripojiť na dynamo od shimana typ si nepamätám ale je to 6v/3w . ďakujem
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
součástí dodávky je i odrazka, která se montuje pod světlo. Světlo má třípolohový přepínač: vypnuto, zapnuto trvale, zapnuto na automat t.j. rozsvítí se pouze při snížené viditelnost. Automat má funkci "parkovacího světla" t.j. po pár metrech jízdy a následném zastavení zůstane světlo svítit se sníženou intenzitou. Dále je vybaveno konektorem pro připojení zadního světla.
Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
Od: Tomáš09.03.2013
Ještě se chci zeptat jaké se k tomuto světlu dodává příslušenství pro uchycení na kolo. Na googlu jsem dokonce viděl i držák na řidítka. Děkuji.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
standardně se dodává ucyhcení ve formě nerezového ohýbaného drátu tak, jak lze vidět na posledním obrázku v naší galerii, který jsem právě doplnil.

Za AZUB tým Honza Galla
Od: Tomáš09.03.2013
Děkuji za odpověď ještě to tedy vše uvážím, zda mi ta úspora bude stát za to nebo bude jednodušší koupit baterii. Snad už poslední dotaz, pokud to přerušované nabíjení tolik poškozuje baterie, jak je na tom z životností baterie přímo v power packu, případně zda se pak po nějaké době dá vyměnit?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
vzhledem k tomu, že ona baterie je v podstatě to nejdražší na ReeCharge Power Packu, mění se pak systém celý. Díky funcki jakéhosi mezičlánku a díky elektronice by měla baterie bvydržet déle než v jednotlivých zařízeních. Ale dlouhodobou zkušenost s tím ještě nemáme.

Za AZUB Team Honza Galla
Od: Tomáš08.03.2013
Moc děkuji za údaje o kapacitách dynama. Ještě se chci zeptat zda tedy lze propojit například mobil přímo z dynamem, existují na to nějaké redukce? A také zda jde přímo z dynamem propojit nabíječka na baterky?
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
na přímé propojení dynama s mobilem by měl stačit Bilogic Dynamo kit, na který se přimontuje USB konektor a potom z USB nabíjení do mobilu. Stejným způsobem nabíječka na baterky. Ale je třeba si uvědomit, že nejedete stále stejnou rychlostí. Zpomalujete a zrychlujete a někdy nabíjíte a někdy ne. Pokud půjdete přímo, baterie a? už tužková, či v mobilu se bude stále nabíjet a nebude se nabíjet, což ji dost zatěžuje a není to moc účinné. Pokud předřadíte např. ReeCharge Power Pack, ten má lepší schopnosti v tomto směru a nabíjení je účinnější. Nabití samotného přístroje je pak z externí baterie rychlejší a dá se dělat třba v noci.

Za AZUB Team Honza Galla
Od: Tomáš06.03.2013
Právě jsem doufal že se nákupu baterie vyhnu, takže dobíjet mobil, tužkové baterie, navigaci přímo z dynama možné není? GPS chci kupovat externí od GARMINU. Na navigaci z mobilu s její nepřesností a pomalostí bych nespoléhal.
Díky.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, problém je v množství energie, kterou nábojové dynamo stačí vyrobit např. za 12 hodin jízdy a kolik energie potřebujete. V ideálním případě dává nábojové dynamo SON 3W. reálně bych počítal s polovinou t.j. 1.5W za 12 hodin jízdy cca 18 Wh. Baterie Reecharge má 1,5Ah na 5V t.j. 7,5Wh. Dva tužkové akumlátory 2700 mAh v Garminu mají kapacitu 6.5 Wh. Celodenní jízdou získáte energii k dvojímu ( po uvážení ztrát) nabití 2 tužkových akumlátorů. Nevím jak dlouho Vám jede navigace nebo čelovka na zmíněné 2 tužkové akumlátory. Stále ještě zbývá dobíjení mobilu. Za tmy dynamo napájí světlo Edelux.
Snad se mi podařilo dát Vám základní údaje k plánování elektrovýzbroje na Adventure.
Přeji hezký den. Za Azub team, Petr Hebeda.
Od: Tomáš04.03.2013
Náboj bych chtěl zaplést do 26" kola. A v ideálním případě bych jim chtěl v noci napájet světlo son edelux a ve dne pak nabíjet baterie do GPS, čelovky a nabíjet fotomobil. Zda a jak jde tímto systémem nabíjet mobil je pro mě zatím jedna velká otázka, v tom by jste mi určitě mohli nejlépe poradit vy. Mobil budu teprve kupovat, chci ho používat místo fotoaparátu, proto bude potřeba ho častěji nabíjet. Předběžně mám vybraný Samsung Galaxy SII. Také bych Vás chtěl poprosit zda by jste mi mohli poradit jaká by se dala použít nejvhodnější nabíječka tužkových baterií,případně zda by se GPS dala nabíjet přímo z dynama, pak bych možná baterie do čelovky jenom dokupoval a nabíječku nechal doma.
Moc díky za odpověď.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
nábojové dynamo Son pro 26" kolo bude zcela v pořádku, světlo Edelux je momentálně jedno ze špičkových světel a hlavně je určeno pro napájení ze SONu. Pro napájení mobilu Galaxy SII ( lze jej umístit na řidítka do držáku http://www.azub.cz/biologic-bike-mount-for-android/ , doporučujeme robustní objímku http://www.azub.cz/biologic-heavy-duty-bracket-for-bike-mount-for-ihone/ ) doporučujeme použít Biologic Reecharge http://www.azub.cz/system-s-baterii-pro-nabijeni-biologic-ree-charge/ . Je to baterie s nabíjecí elektronikou, kterou během dne nabíjíte ze Sonu a z ní pak nabíjíte vše co má USB rozhraní ( mobil, MP3, GPS apod.) Pokud použijete mobil jako GPS, pak Vám bude energie ze SONu stačit tak akorát na mobil, který má v režimu GPS zvýšenou spotřebu. USB nabíječky na tužkové baterie nemívají velkou účinnost a navíc nebudete mít v baterii Reecharge dost energie pro všechny spotřebiče. Proto dopoučuje tužkové baterie dokupovat.
Přeji hezký den, za AZUB team, Petr Hebeda
Od: Tomáš26.02.2013
Dobrý den,
kombinaci dynamo v náboji, světlo od SONU a vodotěsný kit pro smartphone bych si rád na kolo pořídil. Jen se bojím zda vydrží mé nároky na odolnost.
Tuto kombinaci plánuji v první řadě pořídit na závod CRAFT 1000 miles adventure, který tento rok jedu.
Mohu se spolehnout na kvalitu výrobků i v náročných podmínkách jako je závod CRAFT?

Díky za odpověď.
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den, dynamo SON je dobře zapouzdřené na průmyslových ložiskách a vydrží i tak extremní závod jako je Craft 1000 miles adventure. Potřebovali bysme vědět do jak velkého ráfku se bude zaplétat a jaký proudový odběr plánujete pro volbu nejvhodnějšího modelu. Držáky Bike Mount jsou voděodolné a v kombinaci s objímkou Heavy duty se používají i na motorkách. Je potřeba aby Smartphone byl jeden z modelů uváděných výrobcem a tedy dobře "seděl" v pouzdře. Bylo by nejlepší napsat co nejpřesnější specifikaci Vaší představy o použití. Přeji hezký den. Za AZUB team, Petr Hebeda.
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Naposledy prohlížené
Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím