AZUB TRIcon 26 - skládací tříkolka

TRIcon 26 je založen na dobře známém TRIcon 20, který vyrábíme od roku 2010. 26" zadní kolo dává tříkolce velký komfort při jízdě, větší světlou výšku zadní přehazovačky a meněí valivý odpor při jízdě. Někteří jezdci preferují 26 díky atraktivnějšímu designu. Na druhou stranu větší zadní kolo přenáší větší tlak na zadní stavbu a rám. 26" zadní kolo snižuje stabilitu, to se nejvíce projevuje při průjezdu zatáčkami ve vysokých rychlostech.
To byl důvod příjt s novým řešením, které, jak doufáme, povede ke snížení nevýhod na absolutní minimum.

Hlavním zlepšením je náš skladací mechanizmus, který je zpracován s milimetrovou přesností. Zámek je natolik pevný, jako kdyby byla tříkolka vyrobena pouze z jednoho kusu hlavní rámové trubky. Druhým výrazným vylepšením je širší zadní vidlice s vyměnitelnou patkou. Všechny tříkolky se standartními trojtými klikami a kazetami, jsou dodávány s pevnými Syntace X-12 osami, se 142 mm širokými naboji. Širší náboj přispivá k větší tuhosti celého zadního kola a zlepšuje jízdní vlasnosti. Ostatní převody jako Dual Drive, Alfine, Rohloff, nebo elektricko motory, mohou být sestaveny se standartními 135 mm širokými náboji.

Zadní odpružená vidlice byla kompletně přestavěna a redesignována. Jedná se o zcela nový typ, který není převzat z TRIcon 20". Samozřejmě jsme opět zvolili náležité tlumiče. Můžete si vybrat ze základní verze pružina / olej, nebo jednu z těch nejlepších kombinací olej / vzduch. Volba správného zadního tlumiče a jeho nastavení vám poskytne nejen pohodlí při jízdě, ale také zajistí efektivní přenos sil. Z toho důvodu je také velmi důležitá správné umístění kladky. Strávili jsme mnoho času si "hraním" a testováním a konečný výsledek je více než uspokojující. Podařilo se nám snížit tzv. Pogo efekt (postranní rozkývání lehokola při rytmickém šlapání) na absolutní minimum.

Vinikající jízdní vlastnosti hrajou významnou roli v rozvoji. Nejen geometrie předního kola a řízení, ale i tuhost zadní odpružené vidlice je velmi důležitá. Stejně jako při vývoji verze s 20" koly, kdy pro nás byla tuhost zadní vidlice životně důležitá, jsme se vydali stejným směrem a k tomu ještě zlepšili další technické detaily. K získání opravdu pevné odpružené vidlice musíte dosáhnout opravdu nejkratších možných rozměrů, kterých jsme dosáhli použitím masivního a velmi lehkého nosného prvku.

AZUB TRIcon 26 je vybaven:

IPS system of AZUB recumbent trikes

IPS - Ideal Position System – Ideální poloha jezdce


Tento systém proslavil AZUB již od jeho založení v roce 2000. Systém umožnuje jezdci najít správnou pozici pro pohodlnou jízdu na lehokole, pomocí několika nastavitelných poloh na sedadle. Jezdec si může přispůsobit sedačku ve čtyřech směrech se správným náklonem, najít ideální polohu pro řízení a v neposlední řadě prodlouit / zkrátit délku rámu.


sliding seat bracket as a standard on all AZUB recumbents and trikes

Posuvný držák sedačky


Posuvný držák je náš
nový systém pro okamžité posování sedačky na hlavní rámové trubce, který najdete u všech modelů lehokol a tříkolek. Tento systém představuje další rozvoj našeho IPS systému. (Ideal Position System) Posuvný držák sedačky umožnuje rychle nastavení pozice sedačky s milimetrovou přesností.

 

Abychom usnadnili zacházení, umístili jsme na rám posuvnou lištu, která zabraňuje nastavení držáku do nesprávné polohy. Manipulace s držákem probíhá skrz dva rychloupínáky. Horní upínák uvolňuje sedačku, dolní umožnuje pohyb sedačky po rámové trubce.

 

Držák je vyroben z vysoce odolného plastu, vyztužen skelnými vlákny. Před uvedením do prodeje byl testován v plném provozu dlouhé měsíce. Technologii používáme v rámci naší vlastní produkce, která zaručuje minimální poškrábání rámu i při častém posouvání.


>

F2F - folding trike


AZUB TRIcon je skládací tříkolka se speciálním zámkem, který umožnuje složení tříkolky do velmi malého balení. To vše během minuty! Zámek, který v AZUBu používáme je velmi pevný, snadno se s ním zachází a rychle se skládá.

 

Tříkolku je pomocí našeho systému možné složit napůl pro přepravu v kufru auta. Tříkolku však můžete složit ještě do menšího balení složením zadního kola a skladací zadní vidlice pomocí jednoho rychlého uvolnění.

 

Pokud potřebujete tříkolku složit do extrémně malých rozměrů, můžete ještě rychle odstranit přední kola. Tím dostanete nejmenší možné rozměry pro následný transport.

 

Pro opravdové cestovatele máme v nabídce připraven cestovní vak. Tento měkký kufr lze také použít společně se speciálním přívěsem za tříkolku pro přepravu dalších zavazadel, během vaší dobrodružné cesty.


folding handlebars of AZUB folding trikes

Skladací říditka


Strávili jsme hodiny a hodiny nad vývojem nejpevnějších a nejlépe fungujících skládacích říditek. Náš zubový skládací mechanismus velmi snadno nastavíte zpět do stejné polohy, jakou jste měli před rozložením tříkolky. Levá a pravá strana říditek jsou vždy perfektně sladěny v jedné rovině. To vše zvládnete povolením jednoho rychloupínáku.

 

Další skvělou výhodou naších skladacích říditek je, že říditka se nebudou naklánět i v případě velmi prudkého brždění, což se čas od času u jiných tříkolek stává.

 

Říditka jsou nastavitelné v rozsahu otočení dvou zubů.


ergonomic position of controlers on AZUB recumbents

 

Ergonimocká pozice řízení a brzd (Spodní řízení - USS)


high seat adapter for recumbent trikes - seat riser 

High seat adapter a volitelné příslušenství pro hedikepované jezdce


Výška sedla u TRIconu je 31 cm / 12,5“. V nabídce máme navyšující adaptér pro sedačku, který výšku sedla posune o 6 cm / 2“ nahoru. To umožnuje snadnější nástup i výstup. Nicméně měli by jste vědět, že navyšení sedačky výrazně zhoršuje stabilitu jezdce v rychlých průjezdech zatáčkami.

 

Nabizíme taky úpravy pro hendikepované jezdce, jako jsou brzdové páky a řazení, které lze ovládat jednou rukou. Nebo naše slavné posuvné brzdy, pro všechny, kteří nemohou operovat se standartními páčkovými brzdami.

 

Pro ty kteří mají problém s pačkovým, nebo otočným řazením, nabizíme Di2 elektronické řazení od Shimana.


options for azub recumbents
different cranksets for azub recumbents

Široká škála komponentů a příslušenství


Nabízíme neuvěřitelnou škálu komponentů a doplňků. Můžete si vybrat od základních komponentů Shimano Alivio, přes Deore, nebo XT. Nechybí ani 14-ti rychlostní Rohloff. Nabizíme také SRAM Dual Drive systém, nebo převodové náboje Alfine. Nemluvíme ani o možnosti montáže elektronického řazení, nebo dokonce 18-ti rychlostní Pinion. Téměř vše co si dokážete představit je možné. Poté si můžete vybrat z nekonečného seznamu brzdových možností, klik, vidlic, plášťů, apod. Také jsme schopni postavit kolo s elekto motory BionX. Ani zdaleka zde nelze zmínit všechny možnosti a příšlušenství, které k naším lehokolům a tříkolkám nabízíme. Pokud budete potřebovat s výběrem pomoct, obratťe se na autorizovaného prodejce AZUB, nebo přímo na nás.

 


tyre options for AZUB recumbents

 

Pláště


Pláště jsou nedílnou a důležitou součástí lehokola, či tříkolky. S velmi lehkými komponenty, případným karbonovým sedlem a rychlími Durano plášti, můžete mít velmi rychlé „silniční“ kolo. S přední odpruženou vidlicí, komponenty Shimano XT a pláštěm Racing Ralph můžete mít kolo do náročného terénu. Prostě pořádného lehokolového horáka. Nebo si můžete vybrat Marathon Plus pro dálkové dobrodružné cesty. Či jednoduše proto, že nechcete stále řešit defekty na kole. Proto nabízíme tak širokou škálu pláštů, aby si vybral opravdu každý.

 


production of recumbents in The Czech Republic

Vyrobeno v České Republice


V AZUBU jsme velmi hrdí, že naprostá většina výroby a montáže našich lehokol probíhá v České Republice. Zbytek se provádí v sousedním Slovensku. Od prvního náčtrtu, pokračujíc ohybáním trubek, svařováním, až do posledního zašroubovaného šroubku. To vše v srdci Evropy!

 

Proces výroby všech částí naších rámů je řízen počítačem pomocí technologie CNC, ať už pro svařování dílů pro upevnění sedla, nebo ohnutí samotné trubky rámu. Můžete ocenit lidskou zručnost při pohledu na vizuální aspekt svařování našich lehokol. Jejich kvalita a estetika výrazně převyšuje rámy vyrobené na Taiwanu, nebo v pevninské Číně.

 

Sestava našich lehokol probíhá v sídle naší firmy. Kola sestavují zkušení mechanici, kteří se stavění lehokol a tříkolek věnují deset a více let. Každé kolo je pečlivě nastaveno podle výšky a hmotnosti jejího budoucího majitele a řádně otestováno před jeho expedicí. Proto si při objednávání nového kola můžete být jistí, že kolo které se vám dostane, bude perfektní.


V případě jakýchkoliv dotazů se nám neváhejte ozvat! Kontakty AZUB BIKE.

Produkt / upřesnění výběru:
AZUB TRIcon 26 - skládací tříkolka
CENA: neuvedena

Výrobce: AZUB

Tato značka vznikla prakticky společně se vznikem firmy AZUB BIKE. Nejdříve se jí pyšnila pouze ležatá kola, ale od minulého roku už můžete na silnicích vidět i dětské vozíky AZUB Tom a Jerry či odrážedlo AZUB Fík. Pod touto značkou bychom rádi nabízeli produkty, které dobře známe, pravidelně používáme a hlavně sami vyvíjíme. A to do nejmenších detailů tak, abychom zaručili co nejvyšší kvalitu a hlavně vynikajicí poměr mezi užitnou hodnotou a cenou.

Od: Borot Vaclav06.08.2016
Dobrý den,
Jsem částečně na delší vzdálenosti na vozíku a bežně kolo nepřipadá pro poranění pánve v úvahu.
Zaujaly mne Vaše trikolky. Můžete mne prosím poradit a zaslat ceník? Ruce mám v pořádku úprava není třeba pouze pohodlně sezeni😀. Děkuji Borot
Odpověď AZUB BIKE:
Dobrý den,
velice doporučuji návštěvu u nás v Uherském Brodě a vyzkoušení toho nejlepšího řešení. Může se to zdát jako jednoduché a hlavně nesmírně pohodlné, ale zvláště v případech, kdy má sloužit tříkolka k pomoci s nějakým zdravotním problémem, jsme rádi, když se s našimi zákazníky potkáme, a když si tříkolku vyzkouší.

Další rozdělení tříkolek už je pak podle míry komfortu. T-Tris nemá odpružení. TRIcon má zadní odpružení. Ti-FLY je celoodpružený. Pak jsou na výběr 20" a 26" zadní kola případně rám šroubovací. To by bylo ale právě na delší osobní vysvětlení.
Přeji pěkný den,
Honza Galla
* Váš e-mail:
* Vaše jméno:
* Váš přispěvek:
* Kontrolní text:

Napište ježíškovi

Chcete tento produkt pod stromeček? Pasujte někoho do role svého Ježíška a napište mu, jaké je vaše tajné přání.

 
Vyhledávání
Novinky

Jsme bez proudu a INVENTURA

Jsme bez proudu a INVENTURA

V pondělí 5.11. jsme bez dodávky elektřiny a v úterý a ve středu máme inventuru. Provoz budeme mít tedy poněkud omezen a objednávky budeme vyřizovat nejspíše až ve čtvrtek 8.11. V urgentních případech nás neváhejte kontaktovat! Děkujeme za pochopení! Vaši AZUBáci

Hledáme parťáka do českého obchodu

Hledáme parťáka do českého obchodu

Pomozte nám do Česka a na Slovensko dostat ještě více kvalitních skládacích kol, vodotěsných brašen, nákladních elektrokol, kožených sedel a dalších netradičních cyklo produktů. Přispějete tak k širším úsměvům cyklistů, ale také se kvůli vaší snaze bude více smát i příroda kolem nás.

Hledáme parťáka do týmu

Hledáme parťáka do týmu

Na pozici, kterou bychom mohli stroze nazvat "Asistent zahraničního lehokolového obchodu" hledáme novou posilu do týmu.

Lehokola na For Bikes v Praze

Lehokola na For Bikes v Praze

Plníme slib:-) Letos přivezeme na For Bikes více lehokol, než kdykoliv před tím. A vzhledem k unikátnímu umístění našeho stánku, hned vedle testovací dráhy, budete mít možnost otestovat jak tříkolky s motorem i bez motoru, tak různé modely lehokol. Samozřejmostí bude expozice skládacích kol Tern, brašen Ortlieb, sedel Brooks... Najdete nás v hale 4, stánek A3. Těšíme se na Vás. Aleš a celý AZUB team

Naposledy prohlížené
Informace

Přihlásit odběr novinek AZUB na email


 

Kde nás můžete vidět:

For Boat / For Caravan 

Praha
stánek 2 - A22
9.-11.3.2017
www.forboat.cz
www.forcaravan.cz
VSTUPENKA ZDARMA 


For Bikes

Praha
stánek 4A3
6.-8.4.2018
www.forbikes.cz

 

SPEZI
Germersheim, Německo
28.-29.4.2018
www.spezialradmesse.de 

 

eBIKE DAYS 
Mnichov, Německo
25.-27.5.2018
www.ebikedays.de

 

EUROBIKE 2017
Friedrichshafen, Německo
8.-10.7.2017
www.eurobike-show.comRecumbent Cycle Con
Nashville, USA
12.-14.10.2017
www.recumbentcyclecon.com

 

 

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies Rozumím