Bionx

Konečně se nám podařilo uzavřít exklusivní smlouvu s kanadskou společností BionX, která je považována za výrobce nejlepšího elektromotoru pro jízdní kola na světě.

elektrokolo BionX - kanadská elektrosada

BionX

-       Extrémně lehký motor bez vnitřních převodů, který je umístěn v zadním kole a tím   snižuje namáhání a opotřebení řetězu a převodů.

-      Inteligentní snímač síly šlapání pro velmi citlivou odezvu motoru bez jakýchkoliv vibrací a hluku.

-       Vestavěný generátor, který využívá a rekuperuje brzdnou sílu. Energii takto získanou ukládá zpět do baterie. Zvyšuje se tím dojezd až o 15%.

-       Přehledná jednotka s jednoduchým ovládáním a čtyřmi volitelnými módy jak pro asistenci, tak pro rekuperaci.

-       Individuální nastavení celého systému dle vašich potřeb a zadaných podmínek

ovládací jednotka BionX G2

 

Pravděpodobně nejdokonalejší elektro sada na světě, která už po několik let sbírá plusové body po celém světě. Její obrovskou předností je komplexnost, celková kvalita zpracování, jednoduché ovládání a maximální možná míra nastavitelnosti.

Bez zbytečných kabelů spolu hladce komunikuje baterie, motor a řídící jednotka. Celý systém zohledňuje, jakou silou šlapete do pedálů, jakou rychlostí jedete, jakou máte frekvenci šlapání, jaký stupeň příšlapu požadujete atd. Podle toho vám dokáže poskytnout omračující sílu a zrychlení ve chvílích, kdy je to třeba, stejně tak jako jemnou plynulou dávku podpory v případě, že se potřebujete jen o kousek posunout. BionX vás určitě překvapí, ale vždy jen příjemně.

Tento kanadský systém navíc naprosto bourá veškeré mýty o rekuperaci. BionX totiž, díky své chytré technologii a široké možnosti nastavení, dokáže využít sílu z vašeho brzdění, nebo jízdy z kopce. A ještě vám poskytne i další výhodu v podobě příjemného a plynulého brzdění v dlouhých sjezdech a to samozřejmě bez nutnosti držet brzdovou páku. A po celou dobu se vám dobíjí baterie.

Technologie
Unikátní Intelligent Mobility System je velmi intuitivní. Když šlapete malou silou, motor vám pomáhá málo. Když se do pedálů pořádně opřete, tak i motor řádně přidá. Když přestanete šlapat, motor se sám okamžitě odpojí. Každé otočení pedálu je zvláš? vyhodnocováno micro procesorem, a proto si můžete užít velice pohodlnou, plynulou a příjemnou jízdu. A to vše stále s dostatkem síly „v zádech“.

ovládací jednotka elektrokola BionX G2Ovládací jednotka G2
Jednoduchá na ovládání. Jednoduchá na čtení. Tato jednotka slouží nejen k ovládání elektropohonu, ale poskytuje informace stejně jako běžný cyklocomputer. Máte tak přehled nejen o stavu nabití baterie, zvoleném síle asistence (až 300% vaší síly) nebo rekuperace a rychlosti, ale i o denní ujeté vzdálenosti, průměrné rychlosti, celkové vzdálenosti atd. Díky displeji LCD není problém číst údaje na něm jak ve dne, tak v noci. Jak v dešti, tak se Sluncem nad hlavou.

 

elektromotor BionX - kanadská elektrosadaMotor
BionX motor v zadním náboji je naprosto bezúdržbový, neuvěřitelně výkonný, ale přitom velmi citlivý. Jeho moderní úzký design je nejen líbivý, ale i maximálně funkční. Můžete jej kombinovat nejen s kotoučovými brzdami, ale vybrat si můžete i mezi vícekolečky (7/8/9 rychlostí). Nabízí se zapletený do kol 20-29“ . Díky tomu, že není uvnitř zpřevodovaný, je velmi tichý, bez vibrací a pokud jedete bez asistence, jeho odpor je neznatelný.

 Vyhledávání
Novinky

Krásné nové AZUBí video

Krásné nové AZUBí video

Staňa Kadlčík aka www.matap.cz nám vytvořil krásné nové propagační video. Moc se nám líbí a doufáme, že se bude líbit i vám.

SPECIÁNÍ NABÍDKY

SPECIÁNÍ NABÍDKY

Právě jsme aktualizovali nabídku předváděcích skládacích kol za výhodné ceny.

AZUB TOUR 22.-23.6. u Českých Budějovic

AZUB TOUR 22.-23.6. u Českých Budějovic

Letošní poslední díl testování lehokol, tříkolek, skládacích kol, elektrokol a dalších prostředků alternativní cyklistiky se bude konat 22.-23. června u Českých Budějovic, v Českém Vrbném 1995, u Restaurace na Kanále - http://www.nakanale.eu

UKRADENÉ KOLO COLNAGO S MOTOREM BIONX

UKRADENÉ KOLO COLNAGO S MOTOREM BIONX

UKRADENÉ KOLO S MOTOREM BIONX - Na veletrhu Bike Brno nám bylo v sobotu zhruba kolem 15:00 z testovacího stánku ukradeno kolo COLNAGO 29" s motorem BIONX. Kdybyste náhodou cokoliv o tomto kole věděli, dejte nám vědět na 775298229. Děkujeme mnohokrát!

Informace

Kde nás uvidíte:

Cyklocestování
www.cyklocestovani.cz
Frýdek Místek - kino Vlast
25. a 26.1.2014

Cyklocestování
www.cyklocestovani.cz
Hradec Králové - kino Bio Central
1. a 2.2.2014

For Bikes
www.forbikes.cz
Praha - Letňany
28.-30.3.2014

Město na kole
www.mestonakole.cz
Praha - Rašínovo nábřeží
12. a 13.4.2014

SPEZI
www.spezialradmesse.de
Germersheim, Německo
26. a 27.4.2014

Recumbent Cycle Con

www.recumbentcycle-con.com
Chicago, USA
10.-12.10.2014 

 

skládací kola, lehokola, dětské vozíky, elektrokola

 

Sphere card